Kto lubi czytać komiksy, ręka w górę!

W tym wpisie, chciałabym pokazać Wam trzy różne komiksy od Egmont Polska i Świat Komiksu. Są to: “Emma i Wioletta. Romeo i Julia” tom 7, “Nauka z komiksem. Galaktyka i planety. Podbój kosmosu” tom 3 oraz “Księga Dżungli”, pochodząca z serii Disney Klasyczne Baśnie. 

Każdą z tych serii znacie już z mojego konta, ponieważ pojawiały się u mnie od pierwszych tomów, a że są to kolejne części, nie będę Wam zdradzać fabuły. Oczywiście nie dotyczy to Księgi Dżungli, którą doskonale znacie, chociażby ze słyszenia. “Nauka z komiksem” pojawiła się u mnie całkiem niedawno, a ta część różni się oczywiście treścią, kreska i motyw jest bez zmian. Ta seria jest dla mnie bardzo wartościowa i moim zdaniem dotrze do dzieci w wieku szkolnym, które borykają się z nadmiarem drętwego materiału proponowanego w podręcznikach. Ponadto te komiksy to nie tylko wiedza, ale także wciągająca i ciekawa historia. W “Podboju kosmosu” Wielka Szóstka będzie musiała stawić czoła UFO, a wszystko to w otoczeniu podróży kosmicznych i kosmosu.

“Emma i Wioletta” to historia dwóch sióstr związanych z tańcem. Dziewczyny są nastolatkami i przeżywają nastoletnie przygody, pierwsze miłości, zauroczenia, problemy związane z pasją, szkołą i przyjaciółmi. Porusza ważne tematy związane z wyborami, rozterkami i wątpliwościami, jakie nachodzą każdego z nas, a w szczególności młode osoby, dopiero szukają swojej życiowej drogi. Ta część skupia się na uczuciach i ciężkich decyzjach, przed którymi staną obie siostry.

Jeśli chodzi o komiks “Księga Dżungli” to napiszę tylko tyle, że bardzo lubię te Seria jest pięknie wydana, skromnie, ale barwne i wyraźne ilustracje mają w sobie wiele uroku. Klasyczne Baśnie sprawdzą się w każdym wieku, nie ma tutaj żadnych ograniczeń! Z sentymentem przeczytają dorośli, a dzieci będą miały okazję poznać Disneya w nowej odsłonie. wydania. Uwielbiam bajki Disneya w każdej postaci, ale komiksową dopiero poznaję.

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Write A Comment