Lubicie gry przestrzenne? Ja zawsze uważałam, że nie jestem dobra w te klocki, ale kiedy przyszły pewne KLOCKI, to nieco zmieniłam zdanie. Chociaż wydaje mi się, że to zależy od tego z kim się gra. Z moim mężem gra mi się w tę grę super łatwo, ale z kimś innym już miałam okazję polegnąć. Jesteście ciekawi gry RECTO VERSO? Zapraszam!

Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy i dla dzieci od 8 roku życia. Jedna rozgrywka powinna zająć orientacyjnie 30 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Bardzo lubię gry, w których do grania wykorzystujemy pudełko. Dzięki temu wszystko jest w jednym miejscu i nic się nie marnuje. Recto Verso jest zgrabne, ładne i porządnie wykonane. Drewniane klocki mają piękne kolory, są dobrze zrobione, nigdzie nie odchodzi farba i są dokładnie pomalowane. Łatwo się je układa ponieważ są dosyć duże i przyjemnie się nimi gra. Karty są standardowej grubości, podobnie jak dwustronna plansza do grania, którą wykładamy na górę pudełka. Kolorowe żetony wykonano z grubszego kartonu, nie martwiłabym się o jakiekolwiek zniszczenie.

RECTO VERSO prezentuje się fantastycznie nie tylko dzięki drewnianym elementom, ale także porządnemu wykonaniu i pięknym kolorom, które od razu przyciągają wzrok. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Wszystko co kolorowe i cukierkowe, ja jestem kupiona!

JAK GRAĆ?

W RECTO VERSO możecie grać zarówno w wariant dwuosobowy jak i wieloosobowy, z tym że gra dla dwóch zawodników to wersja kooperacyjna. Tutaj celem jest przejście przez siedem etapów, a na każdy z nich macie tylko dwie minuty.

Aby zacząć grę, najpierw wybieramy kartę z talii. Do dyspozycji mamy poziom łatwiejszy oraz trudniejszy z jednym klockiem (czerwonym) więcej. Wkładamy ją we właściwe miejsce i zaczynamy układanie. Razem z naszym partnerem musimy ułożyć swoje wzory, które ostatecznie są jedną całością. Podczas rozgrywki możecie i nawet musicie się ze sobą komunikować, ale nie możecie podglądać jaką konstrukcję ma Wasz partner. Po przejściu wszystkich etapów, podliczcie punkty (punktacja znajduje się na boku pudełka i zależna jest od czasu, w jakim wykonaliście budowlę) i sprawdźcie tabelę zwycięstwa, czy zostaliście Królami Konstruowania.

W wariancie wieloosobowym potrzebne będą żetony, które ustalą z kim w danej rundzie będziecie budować. Jeżeli oboje polegniecie, nikt nie dostanie punktów. Osoba, która akurat nie bierze udziału w grze, ustawia stoper. Gdy pierwszy budujący uważa, że skończył budowlę mówi „Recto!”, a druga osoba „Verso!”. Zwycięstwa punktowane są odpowiednimi żetonami, a na koniec gry podliczane są wszystkie punkty. Gracz, który zgarną ich najwięcej, wygrywa!

PODSUMOWANIE

Gra RECTO VERSO od wydawnictwa Egmont, to fantastyczna gra przestrzenna, która rozrusza Wasze szare komórki. Jest wymagająca, ale przy odpowiedniej komunikacji i zgraniu, poradzicie sobie z nią bez problemów. Ja grałam z kilkoma różnymi osobami i przyznam szczerze, że najlepiej idzie mi z mężem. Pewnie dlatego, że on posiada wyobraźnie przestrzenną i prościej mu z porozumiewaniem się ze mną i szybkim układaniem swoich klocków. W razie czego korekta następuje błyskawicznie, a wspólnymi siłami idzie nam bardzo dobrze. Nie mogę tego jednak powiedzieć o grze z kimś innym. Wtedy Recto Verso to dla mnie droga przez mękę i niezwykle cierpię podczas potyczki. Oczywiście w pozytywny sposób, lubię gry logiczne, a presja czasu jest tutaj dodatkowym czynnikiem pozytywnego stresu i adrenaliny.

RECTO VERSO oceniam bardzo pozytywnie. Przede wszystkim ma ogromny plus za znakomite wykonanie i pomysł na wykorzystanie każdego elementu gry, nawet wyprasek! Są one na dnie pudełka, aby wszystko do siebie idealnie pasowało. Klocki także są przepiękne. Piękne gry wabią więcej graczy, a czego chcą gracze? Więcej towarzystwa do grania!

Gra wymaga także świetnej komunikacji, dlatego tutaj RECTO VERSO dostaje kolejnego plusa. Żeby wygrać należy się ze sobą porozumieć, bo bez tego nie będzie punktów i nikt nie zostanie Królem Konstruowania. Przecież chyba każdy chce mieć taki tytuł? Ja chcę!

Write A Comment