Wasze dziecko się nudzi? A może to Wy się nudzicie i chcecie trochę pogłówkować? Wybierzcie Smarta! Smart jest zawsze świetnym rozwiązaniem na „szybką” rozgrywkę, a mnogość gier jakie oferuje ta seria zapewni Wam rozrywkę na wiele, wiele godzin. Tym razem pod lupę weźmiemy niepozorną grę Apple Twist, w której sugerowany wiek na pudełku (od 5 roku życia) może zmylić niejednego dorosłego. Zapraszam!

Gra z serii Smart Games „Apple Twist” przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia i jest to gra jednoosobowa.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W pudełku znajdziemy ruchomą planszę w kształcie jabłka, trzy kolorowe, również ruchome robaczki oraz instrukcję i oczywiście książeczkę z zadaniami. Gra jest na tyle mała, że można zabrać ją ze sobą wszędzie, a jakość wykonania sprawia, że wytrzyma wszystko. No chyba że spadnie na nią kometa, to wtedy nie ręczę za wykonanie. Gra jest bardzo ładna, poręczna, a elementy bez problemu da się wyginać w pożądanym przez nas kształcie.

O CO W TEJ GRZE CHODZI?

Jak we wszystkich (jednoosobowych) grach typu Smart Games naszym zadaniem jest rozwiązywanie łamigłówek, które znajdują się w dołączonej książeczce. W przypadku Apple Twist jest ich aż 60 i dzielą się na cztery różne poziomy: STARTER, JUNIOR, EXPERT oraz MASTER. Na pierwszym i drugim poziomie układ planszy pozostaje bez zmian przez wszystkie zadania (poziom starter ma swój układ, poziom junior ma swój układ). Dopiero na wyższych poziomach przy każdym zadaniu musimy pamiętać, żeby dostosować nasze jabłko do odpowiednich wytycznych.

Naszym zadaniem jest ułożenie robaczków na jabłku w taki sposób, aby wszystkie trzy zmieściły się na wspólnej płaszczyźnie. Zawsze istnieje tylko jedno poprawne rozwiązanie, które można sprawdzić na końcu książeczki z zadaniami. Na dwóch pierwszych poziomach trudności dostaniemy więcej podpowiedzi. Schody zaczynają się dopiero później, chociaż po cichu przyznam, że pokonał mnie już poziom JUNIOR, ale to tak w tajemnicy.

PODSUMOWANIE

Uważam że gry typu Smart Games to jedne z lepszych gier dostępnych na rynku dla dzieci w każdym wieku. Wachlarz propozycji jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od maluchów, a skończywszy na osobach dorosłych, które zajmą się poziomem EXPERT czy MASTER. Mnie sprawiają te poziomy ogromną trudność, ponieważ nie są to łatwe zadania.

W przypadku Apple Twist również nie jest lekko, miałam problem z poziomem JUNIOR, ale kiedy w końcu załapałam, później szło już lepiej. Niestety trudniejsze poziomy na razie mnie pokonały.

Gra będzie atrakcyjna dla dzieci już od 5 roku życia. W tym przypadku nie polecam młodszym dzieciom, ponieważ może wydawać się jeszcze za trudna. Oczywiście to wszystko zależy od malucha, ale ruchome elementy mogą wywoływać konsternację i zagubienie. Na początku może wydawać się to trudne i skomplikowane, ale wystarczy ułożyć kilka początkowych zadań i gra zostanie w pełni zrozumiana i opanowana. Początkujący mają ułatwione zadanie, ponieważ nie muszą przejmować się zmianą ułożenia jabłka, choć z drugiej strony jest do ciekawy element.

Ogromnym plusem Apple Twist jest to, że jest mała i poręczna, można zabrać ją do samochodu, plecaka czy torebki bez obawy, że się uszkodzi. Jest naprawdę porządnie wykonana i jak wspominałam, trzeba się postarać, żeby ją w jakikolwiek sposób zniszczyć. Jako jednoosobowy Smart świetnie sprawdzi się właśnie w podróży, aby zając naszą pociechę czy osobę towarzyszącą na dłuższą chwilę. Osobiście nie potrafię odpuścić, jeżeli nie skończę układać konkretnego zadania, dlatego czasem pochłania to naprawdę sporo czasu.

W grach z serii Smart Games musimy przede wszystkim myśleć, kombinować i próbować. Jak nie w tę stronę, to w drugą. Smarty zdecydowanie zapewnią nam rozwój logicznego myślenia, planowania i dostarcza mnóstwo satysfakcji z rozwiązania nierozwiązywalnych zadań.

Write A Comment