Wiem że lubicie gry z serii Smart Games, dlatego dzisiaj przychodzę do Was z czymś dla maluszków, bo mnóstwo rodziców szuka angażujących gier dla najmłodszych. Z pomocą przychodzi fantastyczna gra, która nie tylko pięknie wygląda, ale także pomoże rozwijać mnóstwo umiejętności podczas zabawy. Jesteście ciekawi czym jest „Dzień i Noc” od wydawnictwa IUVI Games? Zapraszam!

Dzień i Noc” to jednoosobowa gra logiczna przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Pudełko wypełnione jest po brzegi drewnianymi elementami, które są całkowicie bezpieczne dla maluszków. Są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne, świetnie wykonane i przede wszystkim doskonale spełniają swoją funkcję. W zestawie znajdziecie oczywiście niezbędne elementy gry czyli drewniane klocki o różnych kształtach i kolorach, dwustronne karty z zadaniami oraz stojaczek na nie. Karty nie są wykonane z delikatnego papieru, ale sugerowałabym (przynajmniej na początku przygody z tą grą), aby to rodzic nimi operował, bo jednak da się to zniszczyć.

JAK GRAĆ?

W grze Dzień i Noc mamy do rozwiązania aż 48 zadań, które znajdują się na dwustronnych planszach. Z jednej strony jest DZIEŃ (widać kolory klocków), z drugiej NOC (wszystko jest „zacienione”). Poziomów trudności są cztery: starter, junior (dzień) oraz expert i master (noc). NA początku rozgrywki wybieramy dowolną planszę i sami decydujemy, którą stronę chcemy układać. Strona DZIEŃ jest idealna dla maluszków rozpoczynających przygodę z logicznymi grami jednoosobowymi, ponieważ muszą układać elementy gry według podanego wzoru. Strona NOC jest już dla bardziej zaawansowanych zawodników i wtedy układamy tylko i wyłącznie po kształcie. Zadaniem dziecka jest odtworzenie identycznej ilustracji jak na obrazku, nieważne którą stroną układa.

PODSUMOWANIE

Gra „Dzień i Noc” od wydawnictwa IUVI Games to idealny Smart dla maluszków już od 2 roku życia. Bezpieczny, przyjazny i miły w odbiorze sprawi, że każde dziecko chętnie po niego sięgnie. Kolorowe klocki na pewno spodobają się najmłodszym dzieciom, przyciągają wzrok różnorodnym kształtem, kolorami i buźkami. Do tego dochodzi także najważniejszy element – układanie scenek z obrazka! Na początek maluchy mogą zmierzyć się z jasną stroną kart, czyli z DNIEM, a kiedy już oswoją się z grą i złapią rytm, spokojnie można spróbować trudniejszego wariantu, czyli NOCY.

Gra wspomaga rozwój percepcji wzrokowej, planowania (przy układaniu klocków jest to przecież kluczowe!), uczy jak rozwiązywać problemy i wspomaga rozwój koncentracji. Ponadto doskonale ubogaci także słownictwo, ponieważ Dzień i Noc sprawdzi się nie tylko jako gra jednoosobowa, ale także do wspólnej zabawy z rodzicami, czy rodzeństwem i wtedy razem można stawić czoła zadaniom i głośno o tym rozmawiać. O ile starsze przy tej grze będą się nudzić, tak razem z maluchami mogą świetnie się bawić.

Z czystym sumieniem polecam grę Dzień i Noc dla dzieci już od 2 roku życia, która może posłużyć także jako zwykła zabawka do układania własnych scenek i eksperymentowania z ciekawymi kształtami. Możliwości jest mnóstwo, a drewniane klocki wspierające rozwój to zawsze świetny pomysł.

Write A Comment