Jeżeli nie znacie jeszcze gier z serii Smart Games od wydawnictwa IUVI Games, to serdecznie je Wam polecam. Wszystkie! Wachlarz gier jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno mały jak i duży! Smarty nie mają limitu wieku i dorośli też świetnie się przy nich bawią. Jednak teraz chciałabym pokazać Wam grę dla młodszych dzieci, którą jest Trzy Małe Świnki. Zapraszam!

Trzy Małe Świnki” to jednoosobowa gra logiczna przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 roku życia.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Gry z serii Smart Games znane są z fantastycznej jakości. Jest tak też w przypadku Trzech Małych Świnek, które wydają się być niezniszczalne. Poza figurkami świnek i wilka, wszystko wykonane jest z twardego tworzywa, niemożliwego do zniszczenia przez małe rączki. Jedyne co mogę zaznaczyć to to, że figurki są gumowe i jeżeli macie w domu małego miłośnika gryzienia, mogą tego nie przetrwać. Dlatego też gra przeznaczona jest dopiero dla dzieci od 3 roku życia, nie tylko ze względu na materiał, z którego są wykonane, ale także na ryzyko zadławienia. W pudełku znajduje się także książeczka z zadaniami, wykonana z grubszego papieru, także ciężko będzie ją potargać, ale przypadkiem można oderwać strony od spirali. W zestawie, poza grą, znajdziemy także dodatkową książeczkę z bajką. Jest to fantastyczny dodatek, moja córka ją uwielbia!

JAK GRAĆ?

W zestawie znajduje się książeczka z 48 zadaniami podzielona na różne poziomy trudności. Ponadto w grze Trzy Małe Świnki możemy grać w dwa różne warianty. Wariant pierwszy to zadania tylko ze świnkami czyli DZIEŃ, a drugi to zadania ze świnkami i wilkiem, czyli NOC.

W pierwszym wariancie z samymi świnkami musimy ustawić świnki zgodnie z tym, co widnieje na danej ilustracji z zadaniem. Naszym celem jest ułożenie wszystkich elementów z domkami tak, aby świnki bawiły się poza nimi. Czyli musimy otoczyć świnki domkami, bo chcą bawić się na dworze. Nie zawsze będziemy potrzebowali wszystkich świnek, ale zawsze musimy użyć wszystkich trzech płytek z domkami.

W drugim wariancie z wilkiem i świnkami, nasze świnki musimy pochować w domkach. Każda ze świnek, która znajduje się w poszczególnych zadaniach, musi być przykryta domkiem i podobniej jak w poprzednim wariancie, również musimy użyć wszystkich płytek, niezależnie od tego, ile świnek będzie w zadaniu. Wilk musi pozostać na zewnątrz.

Istnieje tylko jedno rozwiązanie do każdego zadania i znajdziecie je na odwrocie każdej strony.

PODSUMOWANIE

Kiedy moja córka zaczęła grać w tę grę, miała około 5 lat i świetnie się przy niej bawi. Jest to jeden z jej ulubionych Smartów i często do niego wraca, jednak wiadomo, niektóre zadania z trudniejszych poziomów są trochę cięższe, ale Starter czy Junior nie stanowi dla niej żadnych przeszkód. W Smartach świetne jest to, że zajmują mało miejsca, a niektóre z nich posiadają mało elementów, dzięki czemu dzieciom prościej skupić się na wykonywanym zadaniu. Trzy Małe Świnki zdecydowanie polecam jako pierwszego Smarta dla dzieci od 3 roku życia. Spokojnie, 6 latek na pewno szybko się nim nie znudzi, bo poziomy Expert oraz Master, wcale do łatwych nie należą.

Trzy Małe Świnki to fantastyczna, jednoosobowa gra logiczna, która idealnie sprawdzi się do samodzielnej zabawy, ale także do spędzania wspólnego czasu z rodzicami. Główkowanie w grupie też może być przyjemne, szczególnie wtedy, kiedy rozwiązanie wcale nie jest takie oczywiste. Gra wspiera rozwój wyobraźni przestrzennej, planowania, wymaga na dzieciach koncentracji oraz skupienia. Ważnym elementem tego Smarta jest także planowanie, bez którego ciężko będzie coś ułożyć.

Smart Games polecam wszystkim dzieciom w różnym wieku, dla maluszków też są odpowiednio dobrane Smarty, których recenzje również pojawią się na mojej stronie. Gry te polecam także dla dorosłych, szczególnie te z serii IQ, które niejednego przyprawią o zawrót głowy. Nie sugerujcie się wiekiem 8+ czy 6+, bo trudniejsze poziomy są naprawdę trudne. Spodziewajcie się u mnie więcej recenzji Smartów. Duuużo więcej!

Write A Comment