Cześć! Dzisiaj chciałabym pokazać Wam coś innego, czego jeszcze u mnie nie było – klocki magnetyczne STICK-O stworzone przez Magformers. Jesteście ciekawi co to właściwie jest? Zapraszam!

Klocki przeznaczone są dla dzieci od 18 miesiąca życia. Ograniczeń wiekowych wzwyż nie ma! Nawet starszaki mogą się świetnie nimi bawić.

ZAWARTOŚĆ I WYKONANIE

Do testowania otrzymaliśmy 3 różne zestawy składające się z różnej ilości klocków. W zestawie kucharskim znalazłyśmy 16 części. Zestaw rybacki zawierał 26 elementów, natomiast zestaw podstawowy, największy, aż 30. Wszystkie klocki można dowolnie ze sobą mieszać i układać niezliczone ilości kombinacji – dziecięca wyobraźnia nie zna granic! W każdym pudełku znajdziemy także książeczkę z propozycjami do konkretnego zestawu. Świetne na początek, aby pokazać dzieciom co i jak.

Do wykonania nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Klocki wydają się niezniszczalne i naprawdę nie wiem co trzeba by z nimi robić, aby je uszkodzić. Są niezwykle twarde i bardzo wytrzymałe. Kolory są piękne i z pewnością zachęcą maluchy do zabawy. Ponadto niektóre z nich mają w środku grzechotkę – coś idealnego dla młodszych odbiorców klocków.

O CO CHODZI W TYCH KLOCKACH?

Klocki, jak to klocki mają w zwyczaju, służą do układania! Ameryki absolutnie nie odkryłam i jestem tego w pełni świadoma :D Jednak klocki STICK-O są klockami magnetycznymi, a to oznacza, że można je ze sobą łączyć do woli i tworzyć konstrukcje tak wymyślne, że aż niemożliwe! Ośmiornice, ryby, zestawy do gotowania, pączki, lody, jajka, domki, zwierzątka i mnóstwo innych rzeczy, a dzieci ogranicza tylko wyobraźnia. Zestawy można ze sobą łączy, co daje jeszcze więcej możliwości!

PODSUMOWANIE

Klocki STICK-O są idealne dla dzieci właśnie od około 18 miesiąca życia, ponieważ będą świetną pomocą edukacyjną, pobudzą wyobraźnię, pomogą w nauce kolorów, ćwiczą motorykę małą, a grzechotki w niektórych elementach, tylko zachęcą maluchy do aktywnej zabawy. Moja córka testowała je w wieku 4 lat i bardzo jej się spodobały. Nigdzie nie jest powiedziane, że nie nadają się dla starszych dzieci, bo nadają się świetnie! Nawet mnie sprawiły wiele frajdy, bo mogłam stworzyć mnóstwo śmiesznych kształtów, a ogromnym plusem jest to, że świetnie się trzymają. Trzeba im jednak troszkę pomóc kiedy chcemy zbudować większy kształt, bo czasem może być nieco za ciężko i klocki mogą się nam troszkę rozjechać. Jednak przy odpowiednim ułożeniu, nic takiego nie powinno mieć miejsca. Są to pierwsze nasze klocki tego typu i sprawiają mojej córce wiele frajdy. Nieskończona ilość pomysłów i rzeczy, które można z nich stworzyć, świetnie sprawdza się przy dzieciach w tym wieku. Nic je nie ogranicza :)

Write A Comment