Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z ostatnią już częścią karcianych przygód o Kocie Simona i jest nią „Kot Simona. Wielki bałagan” od wydawnictwa MDR. Jest to trzecia gra z tej serii, którą mam przyjemność i ostatnia. Tym razem będziemy musieli odnaleźć się w bałaganiarskim gąszczu, który zrobił niesforny kot. Właściciele kotów powinni się świetnie odnaleźć w tej zabawie. Ja doskonale to rozumiem :D Zapraszam!

Gra „Kot Simona. Wielki Bałagan” przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia i dla 2 do 8 graczy. Jedna rozgrywka powinna zająć orientacyjnie 10 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Gra „Wielki bałagan” jest wykonana tak samo jak dwie poprzednie gry z tej serii czyli „Pora karmienia” oraz „Latający obiad”. Niewielkich rozmiarów pudełeczko jest bardzo zgrabne, a w środku znajdziemy 60 bardzo dobrej jakości oraz instrukcję. Ilustracje są naprawdę urocze, a fani kota Simona będą naprawdę zadowoleni.

O CO W TEJ GRZE CHODZI?

Celem gry „Kot Simona. Wielki bałagan” jest zdobycie jak największej ilości kart poprzez szybkość, refleks i przebiegłość. Jeżeli na pierwszej wyłożonej karcie znajduje się oznaczenie z łapką w prawym górnym rogu „+ 1” dokładamy kolejną kartę, aż wypadnie karta bez dodatkowego oznaczenia. Następnie gracz, który jako pierwszy prześledzi połączone ze sobą przedmioty i odgadnie, który przewróci się jako pierwszy, zgarnia całą pulę kart na swój stos chwały. Obrazek, od którego zaczynamy poszukiwania, to ten przedstawiony na zakrytej karcie stosu z Kotem Simona (czerwona karta z Kotem Simona).

PODSUMOWANIE

Podsumowanie tej części nie będzie różnić się od poprzednich, ponieważ wszystkie trzy są na takim samym, świetnym poziomie. Gry są wręcz stworzone dla młodszych graczy, gdyż są szybkie, kolorowane i mają naprawdę bardzo ładne ilustracje. Podeślę Wam link do poprzednich dwóch recenzji gier z tej serii, tam znajdziecie wszystkie pozostałe informacje na temat tych gier i rzetelne podsumowanie.

http://ephotography.pl/kot-simona-latajacy-obiad/

http://ephotography.pl/kot-simona-pora-karmienia/

Write A Comment