„Mądry Zamek” jest naszą drugą grą z serii Smart Games. Moja córka bardzo lubi budować z klocków, szczególnie upodobała sobie wieże, a kiedy zobaczyła te bardzo 4 niepozorne klocuszki i 3 wieże, uśmiechnęła się od ucha do ucha. Już po chwili wiedziałam, że ta gra to był strzał w 10!

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Gra jest jednoosobowa.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W pudełku znajdziemy 4 drewniane klocki różnej wielkości, w których znajdziemy otwory pasujące do 3 wież, w przeróżnych kombinacjach. W zestawie otrzymujemy także małą książeczkę z zadaniami do wykonania. Podzielono je na kilka poziomów: STARTER, JUNIOR, EXPERT oraz MASTER. Zadań jest aż 48! Na odwrocie każdej zagadki jest rozwiązanie.

Klocki oraz wieże wykonane są naprawdę solidne. Na moje oko – niezniszczalne przy zwyczajnym użytkowaniu.

JAK GRAĆ?

Pierwszym krokiem jest wybranie zadania, które chcemy rozwiązać. Do dyspozycji mamy ich aż 48 o różnych poziomach trudności. Kiedy już wybierzemy coś dla siebie, odtwarzamy naszą budowlę, a kiedy skończymy, sprawdzamy rozwiązanie. Proste, prawda? Na pierwszy rzut oka tak, ale proponuję spróbować :D Jest to naprawdę fajna zabawa. Szczególnie dla maluchów!

PODSUMOWANIE

„Mądry Zamek” jest świetną grą logiczną dla dzieci od 3 roku życia. Moja córka ma obecnie 4 latka i jest tą grą zachwycona. Kiedy tylko otworzyła pudełko i przejrzała całą jego zawartość, od razu zabrała się do układania klocków. Wytłumaczyłam jej tylko o co chodzi i od razu załapała, zrobiłyśmy kilkanaście zadań, a później bawiła się przez chwilę na swój sposób i układała zamek według swojego upodobania. Dla księżniczek oczywiście. Gra rozwija logiczne myślenie, wymaga od dziecka kombinowania. Nie tak, to inaczej, za chwilę znowu coś nie pasuje, to trzeba odwracać klockami i szukać odpowiedzi. Praktycznie przez cały czas robiła wszystko sama i tylko czasem prosiła mnie o pomoc, ale naprawdę super jej szło. Klocki są na tyle małe, że cały czas stoją na jej stoliczku, a książeczka z zadaniami leży obok. Kiedy tylko ma ochotę, prosi o wybór zadania i układa je sobie sama. „Mądry Zamek” jest naprawdę bardzo niepozorny, bo przecież to tylko 4 klocki i 3 wieże. Nic bardziej mylnego! Proste rozwiązania i wygląd może zmylić niejednego dorosłego. Lecz dzieci nie dadzą się tak łatwo oszukać i klocki skradną ich serca. Aktualna cena to około 100 złotych.

Write A Comment