„Laboratorium 50 gier” to wielkie pudełko pełne gier i zabaw dla dzieci w różnym wieku. Odnajdą się w nich zarówno maluchy jak i starszaki i zapewniam, że zabawy jest na wiele godzin. Nie da się zrobić wszystkiego za jednym zamachem, nam się nie udało :D W tej wersji, gry są naprawdę bardzo zróżnicowany. W środku znajdziemy prostą planszówkę, układanki, loteryjki, memo i wiele, wiele innych. Zapraszam!

Laboratorium 50 gier dedykowane jest dla dzieci od 3 do 5 roku życia. W grę może bawić się jednocześnie mnóstwo dzieci!

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Do wykonania gry nie mam żadnych zastrzeżeń. Jedynie mogę napisać – uważajcie podczas pierwszego wypychania elementów! :D Jeżeli zrobimy to z należytą ostrożnością, nic nie powinno się potargać. Wszystkie elementy zrobione są z grubszej tekturki i ładnie do siebie pasują. Puzzle się nie wyginają, leżą płasko na powierzchniach, wszystko jest ładne i kolorowe. Plakat jak to plakat – trzeba na niego uważać :)

Pudełko zawiera:
– Carotinę (mówiąca i podświetlana Marchewka)
– 1 poradnik dydaktyczny
– 1 kolorowy paw
– 1 ogród warzywny
– 12 mini puzzli ze zwierzątkami
– 24 karty memo z pisklętami
– 15 kart ze zwierzętami
– 1 dwustronna plansza w kształcie koguta
– 4 pionki z figurami gospodyń domowych
– 4 podstawki do pionków
– 1 koło losujące ze strzałką
– puzzle z kurą gadułą
– 60 jajeczek (51 jajeczek z literkami, 9 jajeczek z liczbami)
– 1 traktor z mlekiem (puzzle)
– 1 woreczek do losowania
– 1 dwustronny maxi plakat

JAK SIĘ BAWIĆ I GRAĆ?

W zestawie znajdziemy ilustrowaną książeczkę, która zawiera dokładne opisy wszystkich 50 gier i zabaw. Nie będę wypisywać Wam wszystkich, bo nie starczyłoby mi miejsca, więc opiszę je ogólnie. Wariantów jest tak wiele, że naprawdę każde dziecko znajdzie coś dla siebie, a nikt nie mówi, że gier nie można łączyć ze sobą jeszcze na swój sposób. Możliwości jest od groma :) W zestawie znajdziemy kila mini puzzli, które mogą układać już najmłodsze dzieci, bo są banalnie proste. Również memory będzie dla takich idealne (poza moją córką oczywiście :D). W tej wersji otrzymujemy także prościutką grę planszową, po której musimy poruszać się pionkami gospodyń, a nasz ruch uwarunkowany jest kolorowym kołem ze strzałką, którym trzeba zakręcić. Mojej córce bardzo się to spodobało i wszystkie cztery gospodynie, miały przyjemność przejść się po planszy w kształcie koguta. W pudełku znajdziemy także jajeczka z alfabetem i cyferkami, z których wyczarujemy kilka różnych gier, warzywa, kolorowego pawia, woreczek do losowania i wiele innych. Jednym z większych elementów gry jest plakat, do którego potrzebujemy naszej elektronicznej Carotiny. Z jednej strony znajdziemy Zaczarowaną łąkę, a z drugiej Farmę ze zwierzętami. Plakat świetnie sprawdzi się do nauki słów i alfabetu, młodsze dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, także znajdą tam dla siebie zabawy z elektroniczną Marchewką, a z pomocą czytającej osoby, z pewnością rozwiążą wszystkie zagadki. W każdej wersji Laboratorium wszystkie elementy są dwustronne, gdzie do jednej strony zazwyczaj potrzebujemy naszej gadającej Marchewki. Przed zabawą proponuję najpierw przeczytać książeczkę i zapoznać się z wybranymi przez siebie i dziecko zabawami, żeby czegoś nie przeoczyć :)

PODSUMOWANIE

W przypadku gier z serii Carotina zawsze mam pozytywną opinię. I w tym przypadku moje zdanie się nie zmieni i będzie ono zbieżne z poprzednią recenzją. Gry z elektroniczną Marchewką są bardzo różnorodne i zawsze mają u mnie wielkiego plusa, że mogą się nimi bawić dzieci w różnym wieku i starczą nam na lata. Element edukacyjny, który pojawi się w każdej z gier, bez wątpienia jest nieoceniony i dodaje atrakcyjności całej serii. W tej wersji dzieci mogą uczyć się alfabetu poprzez zabawę, cyferek, utrwalać słownictwo, kolory, ćwiczyć pamięć i poznawać przeróżne warzywa. Wszystko jest spójne, łączy się ze sobą i jest bardzo dobrze przemyślane. W zabawie można wykorzystać dosłownie każdy element, a zabawy wystarczy na wiele godzin. Cena za to pudło pełne gier i zabaw jest zróżnicowana i na dzień dzisiejszy zaczyna się ona od około 57 złotych i w górę. Uważam, że za taką ilość elementów i pomysłów, które znajdziemy w środku – cena jest super! Bardzo polecam Wam tę serię, moja córka chętnie bawi się nią nawet sama, kiedy ma ochotę na proste puzzle, czy gadającą Marchewkę.

Write A Comment