Gra „Kolorowe buty” to nowość od Zu&Berry, która dedykowana jest dla najmłodszych fanów gier planszowych. Prześliczne ilustracje i kolorowe żetony, zachęcą niejednego dorastającego miłośnika gier, ale także starsze dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem i chcą utrwalić sobie słowa. Premiera „Kolorowych butów” przypada na 10 lipca 2020.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Gra jest wykonana bardzo ładnie, duże karty są kolorowe i mają bardzo ładne ilustracje, woreczek jest fajnie uszyty z grubszego materiału. Żetony także mają śliczne kolory i zdecydowanie zachęcają do gry.

Pudełko zawiera:
– 5 dwustronnych plansz ze zwierzętami
– 40 żetonów w 9 kolorach
– woreczek
– instrukcję

JAK GRAĆ?

Głównym celem gry jest zapełnienie wszystkich pól na wybranej przez gracza planszy przezroczystymi żetonami. Każdy żeton musi być innego koloru. Gra posiada trzy warianty, które kończą się w ten sam sposób – wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży na swojej planszy 7 żetonów o różnych kolorach. Oczywiście pozostali gracze, nadal mogą kontynuować grę.

Pierwszy wariant polega na dopasowaniu słów do żetonów w odpowiednich kolorach. Pierwszy gracz wyciąga żeton z woreczka i jeśli nie ma jeszcze takiego koloru na swojej planszy, umieszcza ją na odpowiednim białym kółeczku z nazwą kolory, która napisana jest w języku polskim oraz angielskim. Jeżeli gracz wylosuje żeton w kolorze, który już posiada na swojej planszy przekazuje go graczowi, który takiego nie ma. Następnie losuje z woreczka nowy żeton. Czasem musimy powtórzyć tę akcję kilka razy, dopóki nie wylosujemy odpowiedniego koloru.

W drugim wariancie sytuacja wygląda prawie tak samo – różnica polega na tym, że korzystamy z tej strony planszy, na której są kolorowe buty. Nasze żetony dopasowujemy do kolorów bucików. Wszystkie inne zasady pozostają bez zmian.

W trzecim wariancie, do gry wykorzystujemy 5 srebrnych żetonów i dodajemy je do woreczka. Kiedy gracz wylosuje któryś z tych żetonów, może za to zabrać dowolny żeton z planszy innego gracza. Wprowadza to dodatkowy element gry, który niekoniecznie może spodobać się maluchom :D Wszystkie inne zasady pozostają bez zmian.

PODSUMOWANIE

„Kolorowe buty” to kolejna pozycja na rynku przeznaczona dla dzieci od 3 roku. Naprawdę bardzo się z tego cieszę pomimo tego, że moja córka ma już 4 latka, bo im więcej gier dla najmłodszych tym lepiej! Różnorodność jest super i każdy może znaleźć coś dla siebie. Dla przykładu – moja córka w ogóle nie toleruje gier typu MEMORY, tak często polecanych już 2 letnim dzieciom, a jest ich naprawdę mnóstwo i naprawdę musiałam mocno szukać czegoś, co by jej odpowiadało. Dlatego „Kolorowe buty” na pewno będę polecać dookoła :D. Gra jest prosta, ładna, zasady są jasne i czytelne. Ilustracje są przeurocze – zakochałam się w jednorożcach i lamach. Mojej córce bardzo spodobały się dinozaury (fanka numer 1) i tak jak mnie jednorożce. Dodatkowy element jakim jest woreczek, na pewno zachęci dzieci do zabawy. Pamiętam, jak przy którejś recenzji pisałam, że moje dziecko absolutnie nie toleruje takiego rozwiązania – zobaczcie jak to się zmieniło! Chętnie po niego sięgała i losowała żetony – nie sprawiło jej to żadnego problem. Wręcz zapomniałam o tym, że jakiś problem miała :) Bardzo mnie to cieszy, że odszedł w zapomnienie. Staram się pokazywać mojej córce wiele gier, aby mogła poznać różną mechanikę i możliwości. Dodatkowym plusem jest poznawanie nowych słów w języku angielskim oraz utrwalanie tych po polsku. „Kolorowe buty” od Zu&Berry to świetna propozycja dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grami planszowymi.

Write A Comment