Minecraft kojarzy się przede wszystkim z grą komputerową. To jasne, od tego wszystko się zaczęło! Jednak obecnie uniwersum Minecrafta rozrosło się tak bardzo, że gadżety, książki, gry planszowe, maskotki, puzzle i wiele wiele innych związanych z MC, są na porządku dziennym.

Jestem graczem i gram sporo, nie jestem w stanie wybrać też jednej ulubionej gry, ale jestem z nimi związana od dziecka, w zasadzie od szkraba. Commodore mieliśmy bardzo wcześnie, a dalej już popłynęło. Nie uważam też, że gry są szkodliwe. Wiecie, zdradzę Wam sekret: wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Rozsądek to podstawa i ja tego się trzymam. 

Moja córka i mąż grają w Minecrafta razem i osobno. Ja nie gram (jeszcze), mam inne priorytetowe gry do rozegrania, ale na wszystko przyjdzie pora. Mąż i córka mają swoją grę, wspólny czas i bardzo to lubią, a ja cieszę się ich radością. 

Książek ze świata Minecrafta mamy mnóstwo, a ich różnorodność i dostępność ciągle rośnie. Dla mnie to świetna sprawa, dla fanów jeszcze lepsza. 

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam “Podręcznik dla początkujących. Poznaj tryb przetrwania i tryb kreatywny” oraz tłuściutką księgę “Kopalnia projektów”, w której znajdziecie ponad 70 przepięknych i zadziwiających inspiracji! Ta gruba i ciężka książka jest przepięknie wydana, błyszczące zdobienia prezentują się cudownie, a środek robi wrażenie. I niech mi ktoś napisze, że Minecraft nie wyzwala potencjału! “Kopalnia projektów” ma niecałe 200 stron, jest pełna kolorów i fascynujących budowli. Na początku znajdziecie spis treści, dzięki czemu nie pogubicie się podczas przeglądania.Krótki wstęp, słowniczek i rady dla budowniczych dopełnią całości, a dalej będziecie mogli udać się w niezwykłą podróż przez czas i architekturę. Przy poszczególnych projektach znajdziecie drobne porady i wskazówki dotyczące budowania. 

Jeśli chodzi o “Podręcznik” jest to całkiem nowe wydanie, które świetnie sprawdzi się dla początkujących graczy. Omówi podstawowe i najważniejsze zagadnienia, przedstawi tryby gry, a nawet pokaże kontrolery do gry i opowie o ich sterowaniu! Pomoże stworzyć nowy świat i dosłownie poprowadzi Was za rączkę. Chyba sama skorzystam z tej pozycji podczas mojej pierwszej przygody :D Z taką kompletną pozycją, z pewnością poradzę sobie w trybie przetrwania, a jakże!

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA] z wydawnictwem HarperKids Polska.

Write A Comment