Jeśli szukacie szybkiej, prostej i przyjemnej gry planszowej – dobrze trafiliście. Taką właśnie grą jest Patchwork od wydawnictwa REBEL. Zapraszam!

Gra “Patchwork”, którą widzicie na zdjęciach, przeznaczona jest dla dwóch graczy. Dla nas idealnie, ponieważ rozgrywka jest szybka, lekka i przyjemna. Instrukcję zrozumiałam za pierwszym podejściem, a uwierzcie mi, czasem trzeba szukać pomocy z zewnątrz. Kto gra w planszówki ten wie, że najgorszym etapem jest czytanie zasad. Zgodzicie się? :D Tutaj jednak poszło gładko, dlatego pierwszy plus już wleciał!

“Patchwork” to rozgrywka na około 30 minut, a zalecany wiek graczy to 8+. Zgadzam się z tym! Nie ma tutaj także bariery językowej, a jeśli lubicie gry typu “tetris” (fachowe określenie), myślę że ta logiczna gra przypadnie Wam do gustu. 

Zadaniem zawodników jest uszycie jak najpiękniejszej kołdry patchworkowej korzystając przy tym z porozrzucanych dookoła materiałów. Jeśli mieliście okazję kiedyś coś szyć pewnie wiecie, że nie jest to wcale takie proste! Na nieszczęście skrawki materiałów są nierówne i trzeba mocno się namęczyć, aby nasza praca okazała się kompletna. Aby wygrać trzeba zebrać jak największą ilość guzików, a ujemne punkty otrzymuje się za dziury w kołdrze. Proste? Brzmi prosto i miło! Jednak nie dajcie się zwieść, nasz przeciwnik może podbierać najlepsze skrawki, a nam zostawiać elementy niepasujące do niczego. 

“Patchwork” to nie tylko bardzo ładnie wydana gra, ale jej największym (jak dla mnie) plusem jest jej prostota, wykonanie, jasne i zrozumiałe zasady, a także długość rozgrywki. W sam raz na wieczorne granie, czy do popołudniowej kawy. 

Oczywiście kiedy mam na myśli, że gra jest prosta, nie znaczy to, że można w nią wygrać bez wysiłku. Trzeba starannie dobierać żetony materiałów, kontrolować planszę czasu, po której pionki nieubłaganie zbliżają się do końca i zaplanować rozmieszczenie skrawków. “Patchwork” rozbudzi Wasze logiczne myślenie w przyjemnej atmosferze lekkiej rywalizacji i miłych dla oka elementów.

Autorem gry jest Uwe Rosenberg. 

[WSPÓŁPRACA BARTEROWA]

Write A Comment