Hej! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją świetnej gry imprezowej, którą jest „Bazgroll” od Foxgames. Gra jest banalnie prosta, a zasad nauczy się każdy w 3 minuty. Gwarantuję Wam świetną zabawę i mnóstwo śmiechu!

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i dla 3-6 graczy. Jedna rozgrywka powinna zająć orientacyjnie 20 minut. Dla zabawy można grać też w 2 osoby, wtedy po prostu trzeba pominąć kwestię punktacji.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Gra jest wykonana bardzo, naprawdę bardzo porządnie. Wielkie kostki są świetne i trwałe, pisaki również szybko się nie wypiszą (uwierzcie, przerobiłam ich już mnóstwo :D), a karty do wypisywania haseł zrobione są z grubej tektury (kartonu, zawsze mam problem z tym jak to nazwać, ale na pewno wiecie o co chodzi :D). W pudełku znajdziemy wielkie kolorowe kostki, suchościeralne pisaki, karty do pisania haseł, dwustronne karty z hasłami oraz klepsydrę.

O CO W TEJ GRZE CHODZI?

Jeżeli lubicie kalambury i świetną zabawę, ta gra będzie zdecydowanie strzałem w 10! Bazgroll jest banalnie prosty i po pierwszym przeczytaniu instrukcji, nie będziecie w nią więcej zaglądać, a tłumaczenie zasad innym osobom zajmie Wam kilka chwil.

Każdy z graczy otrzymuje kartę z hasłem i wszyscy jednocześnie rysujemy nasze podpowiedzi na kostkach. Mamy na to ograniczony czas, który odmierza klepsydra. Następnie rzucamy naszymi kośćmi i nie możemy ich obracać, dotykać i przesuwać – możemy tylko obserwować je z każdej strony. Pierwsza osoba, która napisze na swojej karcie wszystkie hasła mówi STOP i odlicza do 10. Na koniec sprawdzacie odpowiedzi i przyznajecie punkty.

Trzeba pamiętać o tym, że nam także powinno zależeć na tym, aby inni gracze odgadnęli nasze hasło, dostajemy za to dodatkowe punkty!

PODSUMOWANIE

Bazgroll to jedna z moich ulubionych gier imprezowych. Jak widzicie na zdjęciach, moje rysunki zdecydowanie nie należą do wybitnych, ale staram się jak mogę. Hasła, mimo tego że w większości są proste i w teorii wiemy jak to narysować, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej :D. Podczas grania z przyjaciółmi płakaliśmy ze śmiechu. Odpowiedzi były czasem tak komiczne i niewiarygodne, że naprawdę nie mogłam wytrzymać ze śmiechu :D Każdy tak naprawdę widział co chciał na danej kostce i prawdziwe odpowiedzi nie stały nawet obok tych zapisanych na naszych kartach. Rysowanie w stresie także dodaje wielu emocji, bo musimy wyrobić się przed czasem i jakoś te nasze bazgroły ogarnąć, aby także zdobyć punkt. Bazgroll jest naprawdę świetną grą, polecam ją każdemu do zabawy w większym gronie! Sprawdza się wtedy świetnie.

Write A Comment