Hej! Nad grami z serii SmartGames zastanawiałam się naprawdę bardzo długo, bo nie byłam przekonana, czy mojej córce spodobają się takie łamigłówki. Na ratunek przyszła gra „Chicken Shuffle Jr.” od IUVI Games i bardzo się cieszę, że w końcu mogłyśmy przetestować grę z tej serii. Dla mnie super, a jak odebrała ją moja prawie 4 latka? Przekonajcie się sami.

Gra „Chicken Shuffle Jr.” dedykowana jest dla dzieci od 4 roku życia i jest to gra jednoosobowa.

WYKONANIE I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Gra jest dobrze wykonana, pudełko mocno trzyma, więc nie ma możliwości, że karty ze środka się wysypią. „Chicken Shuffle Jr.” jest na tyle mała, że możemy zabrać ją ze sobą wszędzie. Należy jednak pamiętać o tym, że gra nie ma „pokrywki”, ale raczej nie musimy się o to martwić, bo kurczaki są przyczepione na stałe i na pewno nie odpadną. Całość wygląda na trwałe i naprawdę solidne. Karty z zagadkami, które wkładamy do środka naszej gry, również posłużą nam na długo, chyba, że specjalnie je zniszczymy :D Ale wtedy zawsze można je skleić! Zrobiono je z błyszczącego papieru o większej gramaturze.

W pudełku znajdziemy grę wraz z 24 dwustronnymi kartami z zadaniami, książeczkę z solucjami oraz instrukcję.

JAK GRAĆ?

Zaczynamy od tego, że spośród 24 dwustronnych kart z zadaniami, wybieramy jedną i wkładamy ją do środka gry. Należy pamiętać o tym, aby numerek, który znajduje się w każdym prawym dolnym rogu kart, powinien znajdować się w tym samym miejscu co Logo SmartGames. Musimy tak przesuwać kafelki, aby wszystkie jajka były przykryte przez nasze urocze białe kurczaki. Czasami może zdarzyć się tak, że jajek będzie mniej niż kurczaków, a płytki ze zwierzakami można umieszczać w połowie pola, tak aby kurki mogły zakryć jajka znajdujące się w środkowej części karty.

Gra posiada cztery poziomy trudności: STARTER (zielony), JUNIOR (żółty), MASTER (fioletowy) oraz EXPERT (czerwony). Na poziomie MASTER kurczaków nie wolno stawiać na polu z wodą!

Zadania z poziomu STARTER oraz EXPERT można rozwiązać na dwa różne sposoby, natomiast zadania z poziom JUNIOR i MASTER tylko jedno.

PODSUMOWANIE

Moja córka podchodzi do gier bardzo różnie. Jedne podobają jej się od razu, inne muszę przeleżeć swoje. Czasem chwilę, czasem nieco dłużej. Są też gry, w które nie chciała i nie chce grać w ogóle. „Chicken Shuffle Jr.” jest naszą pierwszą grą z serii SmartGames i dzielnie próbowała przejść pierwsze 3 poziomy – zainteresowała ją od razu, głównie ze względu na kurczaki. Pierwsze wrażenie też jest ważne, a co! :D Wspólnymi siłami przeszłyśmy przez kilka poziomów, a w jednym momencie córka zaskoczyła mnie tym, że oczywistym było dla niej to, że płytkę z kurczakami można umieścić w połowie pola. Moim zdaniem gra jest naprawdę bardzo fajna, trzeba pogłówkować i to jest super! Lili była zainteresowana nią przez dłuższą chwilę, podoba jej się przesuwanie płytek z kurczakami i myślę, że szybko się tego nauczy. Oczywiście powoli i z moją pomocą, bo cierpliwość nie jest mocną stroną czterolatków :D Bez wątpienia gra świetnie wspomaga rozwój logicznego myślenia u dzieci, a kiedy wydaje się, że rozwiązanie jest tuż, tuż, nagle okazuje się, że jednak nie i trzeba kombinować od nowa. Ale przecież o to w tym chodzi :) Na pewno będziemy zabierać tę grę do samochodu, bo wydaje mi się idealna na krótkie i dłuższe wypady, a ogromnym plusem jest to, że nie ma w niej ruchomych elementów (poza kartami, ale myślę, że na tym etapie, wymiana kart nie będzie następować szybko). Teraz już wiem, że na pewno nie będzie to nasza ostatnia gra z serii SmartGames.

Write A Comment