Kiedy usłyszałam o tej grze od razu wiedziałam, że muszę ją mieć. Kupowałam ją kiedy moja córka miała „fazę” na zmywalne mazaki i kolorowanki, więc nie wahałam się ani sekundy. Póki co w tę grę tylko się bawimy, ale dla starszych dzieci będzie to świetna rozrywka.

Gra dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia i dla 2-5 graczy. Czas jednej rozgrywki to około 15-20 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Karty do gry są porządne i szybko się nie zniszczą. Kolorowe mazaki fajnie pokrywają obrazki i równie łatwo się zmazują. Tę grę mamy już naprawdę długo i do tej pory żaden pisak się nie wypisał. Tylko jeden się przypadkiem „wcisnął” sam. Serio, córka tak twierdzi :D Piórnik również jest w porządku, nic się z nim nie dzieje.

W pudełku znajdziemy:
– 55 kart rysunków
– 5 dwustronnych kart punktacji
– 6 mazaków z gąbkami (czerwony, zielony, niebieski, pomarańczowy, fioletowy)
– sakiewkę na mazaki oraz na karty
– instrukcję

JAK GRAĆ?

Rozkładamy sakiewkę na środku i umieszczamy na niej wszystkie mazaki. Każdy gracz bierze kartę punktacji i kładzie ją na stole w łatwo dostępnym miejscu stroną z wężem ku górze. Następnie tasujemy karty rysunków. Kiedy każdy ma już swoją kartę, na 3 odwracamy je kolorowymi stronami do góry, zapamiętujemy układ kolorów i kolorujemy czarno-białą część (później nie można już podglądać kolorów). W każdej rundzie można używać każdego mazaka tylko jeden raz! Jeden mazak – jeden obszar. Kiedy ktoś skończy krzyczy STOP, reszta osób może jedynie dokończyć kolorowanie zaczętego obszaru, a następnie przechodzimy do punktacji. Przed następną rundą, zamieniamy zatyczki w dwóch mazakach. Gra ma kilka wariantów i wszystko jest opisane ze szczegółami w instrukcji.

PODSUMOWANIE

Grę kupiłam z polecenia na grupie dla mojej 3,5 letniej (wtedy) córeczki w formie zabawy. Zrobiłam mini unboxing i pierwsze wrażenia są super. Córka miała już styczność z takimi zmywalnymi mazakami, więc wiedziała jak nimi operować, ale to jak dokładnie pokolorowała obrazki bardzo mnie ucieszyło. Starała się obracać to co sobie wybrała i sprawdzała czy koloruje według schematu i nawet jej to wychodziło, a nie mówiłam jej, że tak ma robić tylko dałam jej pełną swobodę. Na razie nie ma mowy o tym by grać według zasad, ale jako kolorowanka jest naprawdę ekstra! Kart jest naprawdę mnóstwo, a ja czekam jeszcze na dodatek, w którym są dodatkowe pisaki oraz nowe karty z obrazkami. Gra jest porządnie wykonana, kolory pisaków naprawdę nasycone. Świetnym dodatkiem jest niewielkich rozmiarów sakiewka, którą można zabrać na wycieczkę, czy w dłuższą podróż. Myślę, że gra będzie bardzo fajna dla starszych dzieci, jest to coś innego, wymaga dokładności, refleksu, ćwiczy pamięć i kolory.

Write A Comment