Cześć! Diamentowy Kod to jedna z nowszych propozycji od wydawnictwa IUVI Games. Osobiście uważam, że jest to najpiękniejszy wydany dotąd Smart, ale to oczywiście tylko moje prywatne preferencje, bo lubię jak się coś błyszczy. A w tej grze błyszczy się wszystko! Mózg też świeci od nadmiernego wytężania przy próbie rozwiązywania zadań z poziomu EXPERT. Jesteście ciekawi jak gra wygląda w środku? Zapraszam!

Diamentowy Kod wydany jest już w polskiej wersji pudełkowej. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 10 roku życiu i jest to jednoosobowa gra logiczna. W książeczce z zadaniami znajdziemy ich aż 80.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Jak każda gra z serii Smart Games, Diamentowy Kod jest świetnej jakości i prezentuje się wspaniale. W pudełku znajdziemy plastikową planszę do gry z zamykanym wieczkiem, które w trakcie służy za podstawkę pod główny element gry. Oprócz tego znajdziemy oczywiście najpiękniejsze diamenty w 5 różnych kolorach, które wyglądają fenomenalnie. Uwielbiam je!

Do zestawu dołączona jest oczywiście instrukcja w języku polskim i książeczka z zadaniami i solucjami, znajdującymi się na jej końcu.

JAK GRAĆ?

Tutaj nie mam za wiele do napisania, ponieważ instrukcja jak i same zasady gry są bardzo proste. Otwieramy książeczkę z zadaniami i wybieramy to, które nas interesuje. Zalecam zawsze zacząć od pierwszych zadań, żeby wiedzieć mniej więcej o co chodzi i na co zwrócić uwagę podczas gry.

Każdy kryształ ma swój kształt i kolor i jest to bardzo ważne w grze Diamentowy Kod, ponieważ wskazówki, które będziemy otrzymywać w poszczególnych zadaniach, będą dotyczyły właśnie kształtów lub kolorów. Celem gry jest znalezienie położenia czerwonego diamentu, a my musimy dopasować wszystkie inne pozostałe klejnoty tak, aby całość była spójna. Każde zadanie ma tylko JEDNĄ poprawną odpowiedź.

PODSUMOWANIE

Diamentowy Kod to gra, od której boli mnie głowa. Czyli idealnie spełnia swoje zadanie! Jest to świetna gra logiczna, która wymaga od nas naprawdę wiele… przynajmniej ode mnie, bo wiem, że niektórzy radzą sobie z nią świetnie i jeszcze się ze mnie śmieją! (Pozdrawiam :D) Diamentowy Kod skierowany jest do dzieci od 10 roku życia i o ile pierwsze zadania są bardzo łatwe, szybko stają się skomplikowane i trudne. Na pewno nie polecam tego Smarta maluchom i dzieciom w młodszym wieku, ponieważ pomimo przepięknego wyglądu, ciężko będzie im zrozumieć tego Smarta. Piszę to tylko dlatego, bo spotkałam się z tym, że rodzice kupują gry nieodpowiednio dopasowane do wieku dziecka przez co łatwo można niegrającą osobę zrazić, a grającą i zaprawioną w bojach zdenerwować poziomem trudności :D

Diamentowy Kod to jeden z moich ulubionych Smartów nie tylko ze względu na poziom trudności, ale nie ukrywajmy, także ze względu na wygląd. Sroki będą tą grą zachwycone, jestem tego pewna! Walory estetyczne w grach, także są super ważne, a tutaj nie dość, że dostajemy 80 logicznych zagadek do rozwiązania, to w dodatku przepiękne, kolorowe klejnoty. Czego chcieć więcej? Ja wiem! CIERPLIWOŚCI :D

Diamentowy Kod uwielbiają dorośli, świetnie sprawdza się w moim Klubie Gier Planszowych Pobawmy się, gdzie cieszy się bardzo dużą popularnością. Częściej sięgają po niego właśnie rodzice, aniżeli dzieci. I niech nie zwiedzie Was niewinny wygląd tego Smarta. Potrafi zaskoczyć!

Write A Comment