Tej gry nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dobble w wersji z Harry Potterem jest naprawdę cudowne, a dla wielkiej fanki Harrego, jest jeszcze cudowniejsze! Grę wygrałam w konkursie organizowanym przez Rebel i miałam ogromne szczęście, że akurat ta wersja była do przygarnięcia.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia i dla 2-8 graczy.

JAK GRAĆ?

Dobble to seria mini gier, których jest aż 5! Każdy znajdzie coś dla siebie:
Wieża – Każdy z graczy zaczyna grę od jednej zakrytej karty. Pozostałe tworzą stos na środku. Na znak wszyscy odkrywają swoje karty i kto pierwszy głośno nazwie powtarzający się symbol, zdobywa kartę. Wygrywa gracz z największą ilością zdobytych kart.
Studnia – Grę rozpoczynamy od ułożenia na środku jednej odkrytej karty, pozostałe rozdajemy zakryte pomiędzy pozostałych zawodników. Na znak, każdy odkrywa swoją kartę i osoba, która pierwsza głośno nazwie powtarzający się symbol, odkłada swoją kartę na centralną kartę. Jest ona tym samym naszym nowym celem, na którym musimy szukać takich samych symboli. Wygrywa gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.
Parzy! – Na początku należy zdecydować ile rund ma trwać nasza rozgrywka (nie mniej niż 5). Każdy gracz zaczyna grę od jednej zakrytej karty. Na znak wszyscy odkrywają swoje karty, kładąc je na dłoniach. Kto pierwszy głośno znajdzie powtarzający się symbol na karcie przeciwnika, oddaje mu ją. Jeżeli na dłoni mamy więcej niż jedną kartę, zawsze oddajemy przeciwnikowi wszystkie nasze karty. Wygrywa gracz, który na koniec ostatniej rundy, będzie miał najmniej kart.
Zatruty podarunek – Każdy z graczy zaczyna grę od jednej zakrytej karty. Pozostałe tworzą stos na środku. W tej mini grze, naszym zadaniem będzie znaleźć powtarzający się symbol łączący kartę centralną z kartą gracza. Kiedy głośno nazwiemy taki sam symbol, kładziemy kartę centralną na karcie przeciwnika. Wygrywa gracz, który na koniec ostatniej rundy, będzie miał najmniej kart.
Trojaczki – Grę zaczynam tworząc zakryty stos na środku stołu ze wszystkich kart. Dobieramy 9 kart ze stosu i układamy je odkryte na stole w trzech rzędach po trzy karty. Na dany znak szukamy na trzech dowolnych kartach takich samych symboli. Odpowiedni symbol musi znajdować się na wszystkich trzech kartach. Kiedy je znajdziemy i głośno nazwiemy, zabieramy dla siebie karty i na puste miejsce wykładamy nowe. Wygrywa gracz, który zdobył największą ilość kart.

PODSUMOWANIE

Gra Dobble świetnie sprawdzi się jako rozrywka dla całej rodziny, ale także na imprezach. Rozgrywki są szybkie, a gra spakowana jest w uroczą puszkę, którą można wrzucić do plecaka czy nawet torebki. Istnieje mnóstwo wersji, a jedna z nich przeznaczona jest już nawet dla dzieci od 3 roku życia. Możemy znaleźć także wersję wodoodporną, którą bez obawy przed zniszczeniem zabierzemy na plażę. Dobble HP są moim pierwszym i bardzo podobają mi się urocze, słodkie grafiki na kartach. Ogromnym plusem Dobble są proste zasady, które bez problemu załapią już początkujący zawodnicy. Osobiście bardzo lubię gry, które wymagają naszej spostrzegawczości i szybkości, na pewno będę grała w nią z moją córką, kiedy tylko spodobają jej się gry tego typu.

Write A Comment