Grę „W co się ubrać” Granna, mamy już od bardzo dawna. Kupiłam ją kiedy moja córka była mała i była na etapie „przebiorę siebie i wszystkich dookoła, a najlepiej także psa, kota i papugę”. Długo szukałam czegoś co by jej odpowiadało i szczęśliwym trafem znalazłam tę oto uroczą grę, która ma bardzo proste zasady i może służyć także do zwykłej zabawy w ubieranie.

Gra dedykowana jest dla dzieci od 3 roku życia i dla 1 do 4 graczy. Jedna rozgrywka powinna zająć orientacyjnie 20 minut.

JAK GRAĆ?

Gra posiada dwa banalnie proste warianty. Pierwszy to taki, w którym ubieramy nasze laleczki według naszego uznania – czyli po prostu bawimy się do woli i przebieramy laleczki według naszych upodobań. Drugi – według dołączonych kart. Karty z gwiazdką posiadają elementy powtarzające się na czterech różnych kartach i troszkę trzeba o nie powalczyć. Kiedy grają maluchy, karty z gwiazdką możemy po prostu schować do pudełka, aby uniknąć niepotrzebnych awantur :D

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Wszystkie elementy zrobione są z grubszej tekturki. Jedna lalka uległa nieszczęśliwemu wypadkowi, ale skleiłyśmy ją taśmą i śmiga jak nowa! Elementy są drobne (szczególnie buciki), dlatego nie polecam jej dla młodszych dzieci i takich, które lubią brać rzeczy do buzi. Ponadto buty łatwo można zgubić, a że dzieci mają do tego nadzwyczajny talent, proponuję od czasu do czasu zerknąć na zawartość pudełka po rozgrywce :D

W pudełku znajdziemy:
– 8 laleczek do ubierania
– 154 ubranka (buty, czapki, bluzki, spodenki, spodnie)
– 12 kartoników gotowych strojów
– instrukcję

PODSUMOWANIE

Gra „W co się ubrać” przypasowało nam od razu i naprawdę sprawdza się u nas już od dłuższego czasu. Na początku laleczki były ubierane w stroje według pomysłu mojej córki z czasem jednak zaczęła korzystać z dołączonych kart i grała sobie raz tak raz tak. Na chwilę obecną zawsze korzysta z dołączonych kart. Gra jest naprawdę bardzo sympatyczna i kolorowa i nie mam do niej absolutnie żadnych zastrzeżeń, a jedynie same pochwały. Polecam tę grę szczególnie młodszym dzieciom, które lubią przebieranki i naklejki, bo tutaj mogą dowolnie przymierzać stroje, bez możliwości ich zniszczenia. Kombinacji jest naprawdę bardzo dużo, a cena jest super przystępna.

Write A Comment