Domek do malowania od firmy Alexander jest świetną alternatywą dla zwykłych kolorowanek. Jeżeli Waszym pociechom znudziły się już najprostsze książeczki z obrazkami, to takie domki będą doskonałym rozwiązaniem. Dodatkowym atutem jest to, że aby domek pomalować, trzeba sobie go najpierw złożyć. To przecież jeszcze więcej frajdy!

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia do samodzielnego malowania i złożenia. Jednak sprawdzi się też dla młodszych dzieci, którym przy składaniu pomogą rodzice, tak jak ja pomagałam swojej córce. Sama nie dałaby rady tego złożyć.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Tekturowe elementy do malowania są wykonane z grubszego kartonu i nie „rozmaczają” się pod wpływem farbek i wody. My użyłyśmy zwykłych farb akrylowych i pięknie pokryły domek, nie powodując w nim absolutnie żadnych szkód. Farba nie spływała, szybko schła i nie przemakała na drugą stronę. Konstrukcja jest stabilna i łatwo się ją składa, a wszystkie elementy ładnie do siebie pasowały. Jedynie w dwóch miejscach musiałam minimalnie dociąć sobie wypustki, ale w niczym mi to nie przeszkadzało. Plastikowe podstawki są super, kiedy zabawka już się „zużyje”, możemy je wykorzystać do innych gier i zabaw, tworząc własne elementy. Jest ich mnóstwo!

W pudełku znajdziemy:
– 38 sztuk tekturowych elementów (w tym domek i postaci)
– 35 sztuk plastikowych podstawek
– 42 sztuki naklejek
– instrukcję

JAK SIĘ BAWIĆ?

W przypadku tej zabawki, nikt nie potrzebuje instrukcji :D Farbki, kredki, pisaki i inne przybory – dozwolone! Wybierzcie co chcecie i do dzieła! Ale oczywiście nie można zapomnieć o złożeniu naszej konstrukcji, bo bez tego nie ma zabawy. Na pierwszy rzut oka i po wypchnięciu wszystkich elementów, może to wyglądać nieco strasznie, ale bardzo szczegółowa instrukcja (która w tym przypadku bardzo się przyda :D) bez problemu Wam pomoże. W zestawie dołączone są także kolorowe naklejki, które możemy wykorzystać na samym końcu i dodatkowo udekorować nasz pomalowany domek.

PODSUMOWANIE

Zabawka „Domek do malowania” to świetna alternatywa dla płaskich kolorowanek. Za naprawdę niewielką cenę (około 20 złotych) otrzymujemy super zestaw, z którego później możemy wykorzystać elementy do innych gier lub wymyślonych przez nas zabaw. Pomalowanie domku też zajmie trochę czasu, a dzięki zwierzątkom i domownikom, będziemy mogli wymyślać własne historie. Możemy stworzyć różnokolorowe domki i dać upust wyobraźni, malując je w przeróżny sposób. Fajne jest to, że domek nam się nie rozleci i dzieci mogą się nim bawić naprawdę długo. W zestawie otrzymujemy także 42 naklejki, które dodatkowo urozmaicą nasz pomalowany domek. Moja córka maluje go „na raty”. Jeszcze nie jest skończony, zwierzątka nadal czekają na swoją kolej, ale za to jedno drzewo pięknie pomalowała na czarno :D Dziecięca wyobraźnia jest cudowna.

Write A Comment