„Logika 3w1” to na pierwszy rzut oka zwykłe puzzle, które wcale takie zwykłe nie są. W pudełku znajdziemy 3 rodzaje mini puzzli w różnych kolorach, dzięki którym nasze dzieci zagrają w aż 3 gry. Ja mojej córce zrobiłam zrobiłam poziom wyżej i pomieszałam jej wszystko razem :D Nie narzekała, ułożyła wszystko za pierwszym razem i fajnie było jej tłumaczyć o co chodzi w poszczególnych paskach.

Gra dedykowana jest dla dzieci od 3 do 6 roku życia.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W pudełku znajdziemy 72 puzzle autokorygujące oraz instrukcję. Puzzle są dobrze wykonane, idealnie do siebie pasują, nie targają się, a kolory są wyraźne i intensywne.

JAK GRAĆ?

Celem gry „Logika 3w1” jest rozwinięcie logicznego myślenia poprzez 3 bardzo proste gry, które otrzymujemy w pudełku. Puzzle podzielone są na 3 grupy:
– Niebieskie (PRZED I PO) – te mini puzzle pokazują dziecku następstwa czasowe podzielone na trzy sekwencje: przed – po – jeszcze później. I tutaj świetnym przykładem będzie jajko, z którego wykluwa się kurczak.
– Różowe (KOGO TO PRZYPOMINA?) – kolejny zestaw dotyczy zwierząt, zadaniem naszej pociechy będzie skojarzenie zwierzaków podobnych do siebie, lub takich z charakterystycznymi cechami. Czyli musi znaleźć na przykład trzy ptaki, trzy zwierzęta wodne i tym podobne.
– Zielone (CO JEST CZYJE?) – ostatni zestaw kolorów dotyczy relacji zawód – narzędzie. Dziecko musi dopasować trzy pasujące do siebie elementy wyróżniające dany zawód. Na przykład atrybutami kucharza są chochla i garnek.

PODSUMOWANIE

„Logika 3w1” firmy Lisciani jest ciekawą alternatywą dla zwykłych puzzli. Połączenie gry z nauką to zawsze świetny pomysł i wielkim plusem jest to, że puzzle nie tylko rozwijają logiczne myślenie, pokazują upływ czasu, ale także wymagają od dziecka uważnej obserwacji. Moja córka bardzo lubi puzzle i te od razu jej się spodobały. Nie zdążyłam nawet dobrze przeczytać instrukcji, a ona już zaczęła układać i tylko szybko wytłumaczyłam jej MNIEJ WIĘCEJ o co chodzi. Kiedy natrafiła na pierwsze trudności (na przykład nie wiedziała z czym połączyć wiewiórkę), zaczęłam jej wszystko powoli tłumaczyć. Nasze puzzle od razu były pomieszane i nie miałam nawet możliwości ich posegregować przy pierwszym układaniu :D Także u nas od razu był poziom zaawansowany. Fajne było to, że wiedziała czego brakuje kucharzowi czy lekarzowi. Upływ czasu załapała niemal od razu, najgorzej szło jej ze zwierzętami, a przy zawodach potrzebowała troszkę pomocy. Puzzle oceniam na plus, a cena jest naprawdę niska – w tej chwili jest to koszt około 15 złotych (można znaleźć i taniej i drożej).

Write A Comment