Kombinator Kwadraty jest grą logiczną, w którą musimy trochę pogłówkować. Spostrzegawczość jest tutaj na pierwszym miejscu, bo nie tylko musimy bacznie obserwować nasze kafelki (których jest mnóstwo!), ale także te na planszy. Gra jest kolorowa, ciekawa i bardzo przyjemnie spędza się przy niej czas.

Kombinator Kwadraty dedykowany jest dla dzieci od 7 roku życia i dla 2 do 4 graczy. Świetnie sprawdzi się też jako rozrywka dla dorosłych.

WYKONANIE I ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Kafelki są genialne! Pierwszy raz spotykam się z takimi fajnymi, drewnianymi kafelkami w grze, które moim zdaniem są absolutnie niezniszczalne! Twarde, grube, ładnie pachną (:D) i mają piękne kolory. Plansza, punkty i klepsydra również są dobrze zrobione. Jeżeli z planszą nic się nigdy nie wydarzy, gra jest nieśmiertelna.

W pudełku znajdziemy:
– Składaną planszę do gry składającą się z 4 części (puzzle)
– 120 żetonów punktów (35 sztuk – 1 punkt; 65 sztuk – 2 punkty; 20 sztuk – 3 punkty)
– 80 sztuk figur (kafelki)
– 1 klepsydrę
– instrukcję

JAK GRAĆ?

Celem gry jest pozbycie się naszych wszystkich figur (kafelków) i uzyskanie jak największej ilości punktów. Punkty zdobywamy wtedy, kiedy dobrze dopasujemy boki naszych figur do tych leżących już na planszy. Jeżeli zgadza się jeden bok – otrzymujemy 1 punkt. Jeżeli 2 – 2 punkty, a jeżeli zgadzają się 3 boki – otrzymujemy 3 punkciki. Nigdy nie może dojść do sytuacji, że gdziekolwiek na planszy, któryś z boków nie będzie pasował kolorem. ZAWSZE musimy układać kafelki tak, aby boki pasowały do siebie kolorystycznie. Gra kończy się w momencie, kiedy żaden z graczy nie może wykonać już żadnego ruchu, a zwycięzcą zostaje osoba z największą ilością punktów. W grze istnieje także drugi wariant, w którym zawodnicy dokładają figury na „trzy-cztery” i wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się swoich figur, lub z mniejszą ilością kafelków. Punktów w tym wariancie nie używamy.

PODSUMOWANIE

Kombinator Kwadraty firmy Alexander, bardzo podobał się mnie i mojemu mężowi. Grało nam się przyjemnie i o ile z początku wszystko wyglądało łatwo i pięknie, tak pod koniec zdrowo musieliśmy się nagimnastykować. Chyba zbyt szybko pozbyliśmy się dużych „łatwych” kafelków i później zdrowo musieliśmy się nagimnastykować, żeby dopasować te mniejsze i upierdliwe kafelki :D Wprawdzie pasowały wszędzie, ale automatycznie blokowały możliwość dopasowania dużych figur i mogliśmy zgarniać jedynie po punkciku. Żadnemu z nas nie udało się jeszcze pozbyć wszystkich figur, ale kombinacji jest chyba nieskończenie wiele, więc gra na pewno szybko się nie znudzi. Trzeba być naprawdę spostrzegawczym i podejmować dobre decyzje, żeby sobie nie zrobić pod górkę, a przeciwnikowi z górki, bo tak też może być i już 3 punkty nie nasze :D Gra kosztuje około 40 złotych i naprawdę bardzo ją polecam!

Write A Comment