„Koncept Kids Zwierzaki” mamy już od jakiegoś czasu, ale dopiero od niedawna mogę śmiało powiedzieć, że w tę grę „gramy”. Prawie :D Wcześniej była to po prostu świetna zabawa i tłumaczenie córce wszystkiego co wiemy o zwierzakach z kart.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia i jest to gra kooperacyjna dla 2-12 graczy.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Zacznę od tego, że wnętrze pudełka jest świetne, odcisk wielkiej łapy i umieszczenie w zagłębieniach elementów gry, to super pomysł. Plansza jest duża, gruba i bardzo nam się podoba. Ilustracje są czytelne, jednak na początku tłumaczyliśmy córce co jest czym, żeby w przyszłych rozgrywkach nie miała problemu z rozpoznawaniem podpowiedzi. Jedynie karty są dosyć cienkie. W pokoju, w którym zazwyczaj gramy jest bardzo jasno i delikatnie prześwitują. Dlatego jak grami sami, to nie używamy podstawki, a po prostu córka trzyma kartę w ręce, żeby Gracz nie podglądał.

Pudełko zawiera:
– planszę
– 110 kart
– 16 plastikowych ramek
– plastikową podstawkę
– skrócony opis zasad
– instrukcję

JAK GRAĆ?

Zasady są super proste, a w pudełku znajdziemy skróconą instrukcję, co jest naprawdę fajne! Gra skierowana jest do najmłodszych fanów planszówek, a osoba dorosła pełni rolę GRACZA. Celem gry jest odgadnięcie nazw 12 zwierząt, których ilustracje znajdują się kartach. Zadaniem dzieci/dziecka jest nakierowanie Gracza na poprawną odpowiedź. Do dyspozycji mają plastikowe ramki oraz planszę. Na początku losujemy 12 kart i odkładamy je na zakryty stos. Osoba naprowadzająca Gracza dobiera jedną kartę i używając ramek zaznacza na planszy skojarzenia z danym zwierzakiem. Jeżeli gramy w więcej osób, skojarzenia wybierane są po kolei przez wszystkich zawodników. W trudniejszym wariancie to dziecko zajmuje miejsce Gracza i poprzez wskazówki z ramek, musi odgadnąć zwierzę z karty.

Karty podzielone są na dwie talie: czerwoną i niebieską. Niebieska przedstawia zwierzaki, które każdy z nas zna. Natomiast talia czerwona przedstawia zwierzęta o trudniejszych nazwach.

PODSUMOWANIE

„Koncept Kids Zwierzaki” to bardzo ciekawa i rozwijająca gra dla dzieci. Grę posiadamy już od jakiegoś czasu, ale moja córka ewidentnie nie była jeszcze na nią gotowa. Dopiero od niedawna bardzo ją zaciekawiła i sama próbuje opisywać zwierzaki z kart. Na razie odbywa się to jeszcze z pomocą drugiej osoby, ale idzie jej coraz lepiej. Zazwyczaj woli być po stronie opisującego – widać, że sprawia jej to ogromną frajdę. Plansza jest bardzo kolorowa i zawiera mnóstwo elementów, a przy okazji zabawy, dzieci poznają cechy przeróżnych zwierzaków – nie tylko tych znanych, ale także rzadkich okazów. Bardzo fajnie można pokazywać i tłumaczyć rzeczy takie jak „mały”, „duży”, „ogromny”, „silny”, „mięsożerny”, „roślinożerny”, „szybki”, „powolny”, „z kolcami”, „pełzający” i wiele, wiele innych. Na planszy znajdziemy także mnóstwo kolorów, ilustracje środowisk, w których zamieszkują dane zwierzęta, czy są aktywne w dzień czy w nocy – SUPER! Dzieciaki mogą naprawdę wiele nauczyć się dzięki tej grze. „Koncept Kids” ma bardzo dużą wartość edukacyjną w przyjaznej, kolorowej formie. Zazwyczaj to ja jestem Graczem, a moja córka bardzo cieszy się z tego, kiedy odgadnę ukrywanego przez nią zwierzaka. Na samym początku grałyśmy wspólnie, przeglądałyśmy karty i razem zaznaczałyśmy znaki szczególne i skojarzenia z danym zwierzęciem. Gra świetnie sprawdzi się nawet do samej nauki, ale muszę przyznać, że zabawa w większym gronie to czysta przyjemność. Aktualna cena „Kids Koncept Zwierzaki” to około 80 złotych.

Write A Comment