Cześć! „Królicza Norka” Smart Games od wydawnictwa IUVI, jest już naszą czwartą grą z tej serii i jeszcze ani razu się na nich nie zawiodłam. Właściwie mogę śmiało stwierdzić, że nie jest to raczej możliwe, ponieważ gry logiczne są ponadczasowe i nie znają słowa „nuda”. Jedyne słowo jakie mogę użyć opisując gry z serii Smart Games to „TRUDNE” :D Zapraszam!

„Królicza Norka” jest grą przeznaczoną dla dzieci od 5 roku życia i jest to gra jednoosobowa.

ZAWARTOŚĆ I WYKONANIE

„Królicza Norka” jest grą w wersji podróżnej – magnetyczna, mała i poręczna. Nic się nie zgubi i nie wypadnie, bo wszystko jest na miejscu, a magnesy dobrze trzymają planszy. Zapinana na guziczek z pewnością sama się nie otworzy, bo bardzo mocno trzyma. W środku znajduje się 48 kart z zadaniami, na końcu są solucje. Obok widnieje plansza oraz potrzebne do zabawy magnesy ze zwierzętami oraz ziemią do budowy norek. Książeczka jest twarda i stworzona do podróżowania.

O CO W TEJ GRZE CHODZI?

W książeczce znajdziemy aż 48 zadań podzielonych na 4 poziomy trudności: starter, junior, expert oraz master. Na samym początku wybieramy jedno z zadań i układamy nasze płytki ze zwierzętami według podanego wzoru. Naszym zadaniem jest ułożenie brązowych płytek z ziemią tak, aby każde ze zwierzątek miała swoją norkę i wyjście na górze. Musimy pamiętać o kilku istotnych zasadach:

  • Musimy użyć wszystkich brązowych płytek
  • wszystkie króliki zawsze muszą mieszkać w jednej norce
  • każda z norek musi mieć wyjście znajdujące się na górze planszy.

Każde zadanie ma tylko jedno rozwiązanie, które możemy znaleźć na końcu kart z zadaniami.

PODSUMOWANIE

„Królicza Norka” od IUVI to kolejna świetna pozycja w naszej kolekcji. Jednak moja niespełna 4,5 latka nie jest jeszcze na nią gotowa. Dlaczego zatem piszę, że jest świetna? Bo gry z serii Smart Games, mimo że wiekowo są przeznaczone dla dzieci od 5 roku życia, dorosłym także sprawią frajdę. W tym mnie i mojemu mężowi. Jak już pisałam wcześniej – gry logiczne są ponadczasowe i dla każdego. Nie ma tutaj limitu wieku, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia i logika. Przy tej bardzo niepozornej grze, w której mamy niewiele elementów, trzeba się nagłowić. Wygląda banalnie – kilka zwierzątek i trzy brązowe płytki – czy może być w tym coś trudnego? Pewnie! Najgorzej było mi zacząć się wczuć, później nadal szło pod górkę :D

Wrócę jednak do mojej prawie 4,5 latki. Pomimo tego, że rozumie zasady, „Królicza Norka” nie jest jeszcze dla niej. Z czasem na pewno będę pokazywać jej ten tytuł coraz częściej, ale na chwilę obecną będzie musiał niestety poczekać na TEN moment. Dla dzieci, które są już zaznajomione z grami z serii Smart Games i lubią takie łamigłówki – „Królicza Norka” sprawdzi się świetnie. Na pewno się nie zawiedziecie, bo nie ma czym :D

Ogromnym plusem jest jej format oraz przeznaczenie – jest to tak zwana gra podróżna i oceniałabym ją w takiej właśnie kategorii. Świetnie sprawdzi się w podróży czy na wakacjach ponieważ jej rozmiar jest tak kompaktowy, że zmieści się wszędzie i możemy mieć pewność, że nic nam z niej nie wypadnie. Również solidne wykonanie zapewnia trwałość i możemy bez obaw wrzucić ją do torebki czy plecaka. Magnetyczne płytki są wykonane z grubego tworzywa – nawet w małych rączkach będą bezpieczne.

Gry z serii Smart Games od IUVI zawsze mnie zachwycają i stawiają wysoko porzeczkę. Dodatkowo zmuszają nas do logicznego i intensywnego myślenia, a całość zawsze cieszy oko. Polecam z czystym sumieniem :)

Write A Comment