Chyba każdy z nas przechodził fascynację kosmosem i tym co odległe, przynajmniej tak było w moim przypadku. Jednak za moich dziecięcych lat, nie było pięknie wydanych pozycji o tej tematyce dla najmłodszych czytelników, a nudne i trudne do zrozumienia książki. 

Na szczęście czasy się zmieniły i nasze dzieci mogą przebierać w książkach, których ciągle przybywa. “Lśnij” od wydawnictwa Świetlik, to jedna z tych cudownie ilustrowanych pozycji, która przyciąga już samą okładką, a tytuł jest niezwykle intrygujący. Strasznie mi się podoba, nie tylko wizualnie, ale też i merytorycznie. Nie przytłacza, ilustracje są stonowane i zdecydowanie w moim klimacie. Ale czy spodoba się dzieciom? Tak! Jak już wspominałam, nie znajdziecie tam nudnych wywodów, lecz zwięzłe i wciągające opowieści nie tylko o planetach. 

Ten przewodnik po nocnym niebie nie skupia się na jednym, oczywistym. Będzie księżyc, słońce, planety (wybrane), ale także gwiazda polarna, kometa Halleya, droga mleczna czy Syriusz. 

W środku znajdziecie mnóstwo ciekawostek podzielonych w ramkach, wzmianki z przeszłości, historii i inne. Ich ogromnym plusem jest to, że są krótkie. Dla dzieci to ważne, szybko się nudzą i ciężko skupić ich uwagę w jednym miejscu na dłużej. Tutaj nie będzie tego problemu. Po książce można skakać z miejsca w miejsce i wybierać fragmenty, które przyciągają najbardziej. 

“Lśnij” to przepięknie wydana pozycja, w twardej oprawie i z ilustracjami, które zapadają w pamięć. Jej największym plusem są krótkie i zwięzłe teksty, ciekawy układ czy przeróżne wzmianki rozsiane po całej książce. Na końcu znajdziecie przydatny słowniczek z wybranymi terminami. 

Współpraca barterowa z wydawnictwem Świetlik. Autorami książki są Noelia Gonzalez oraz Sara Boccaccini Meadows. 

Jeśli książka Was zainteresowała, zachęcam do zerknięcia na CENEO.

Write A Comment