Dzisiaj przychodzę do Was z książką dla dziewczyn, która nastawia pozytywnie do przeżywania okresu. “Poradnik pozytywnego przeżywania okresu. Wszystko o miesiączce” to bardzo praktyczna pozycja, w której znajdziecie niezbędne informacje na temat menstruacji i nie tylko. 

Książka jest kolorowa, bardzo przyjemna dla oka, czytelna i obrazowa. Odpowie na mnóstwo pytań, dostarczy szczere i przydatne porady, a na końcu znajdziecie słowniczek oraz indeks, dzięki którym poruszanie się po tej pozycji nie sprawi Wam żadnej trudności. 

“Wszystko o miesiączce” stara nastroić pozytywnie choć wiadomo, że nie wszystko jest malowane w jasnych barwach i cięższe rozdziały również znajdziecie w środku. W tej książce nie ma nudy, nie ma suchych faktów, których czytanie sprawi, że zaśniecie. Jest napisana naprawdę fajnie, lekko i przyjemnie, a wstawki w postaci “Moja historia” bardzo ją urozmaicają i pokazują przykłady wzięte z życia. 

Poradnik przeprowadzi Was przez podstawy, obrazowo przedstawi wnętrze ciała, skupi się także na okresie w praktyce i okresopozytywności. Przykłady zaczerpnięte są z życia codziennego, książka podpowie także jak radzić sobie w szkole, jak w ogóle rozmawiać o miesiączce i wróci do przeszłości wspominając, jak wstydliwy był to kiedyś temat. Obecnie nadal jest to poniekąd temat “tabu”, choć zdecydowanie nie można tego porównywać do ubiegłych lat. Jest lepiej, ale jeszcze nie idealnie. 

Dobrze że powstają takie książki, które nie straszną, a wręcz zachęcają do głębszego zapoznania się z tematem. Świetna pozycja dla dorastających dziewczyn. 

Współpraca barterowa z wydawnictwem Nasza Księgarnia. Autorką książki jest Chella Quint. Ilustracje stworzyła Giovana Medeiros.

Jeśli książka Was zainteresowała, zachęcam do zerknięcia na CENEO.

Write A Comment