Cześć! Dzisiaj mam dla Was kolejną, bardzo fajną grę kooperacyjną dla młodszych dzieci. Gra „Przy-gotuj się!” od wydawnictwa Kukuryku, jest grą kooperacyjną, w której wszyscy mają wspólny cel – ugotować coś pysznego przed przybyciem gości!

Przy-gotuj się!” dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia i dla 2-5 graczy.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA I WYKONANIE

Gra wykonana jest bardzo fajnie. Plansza jest duża i kolorowa, jedynie z początku trochę się „pobujała”, ale po chwili było już wszystko w porządku. Pionek oraz pola, po którym musimy się nim poruszać są duże i idealne do grania nawet z młodszymi dziećmi. Tarcza losująca działa bez zarzutu – nic się nie zacina i lekko się nią kręci. Wszystkie składniki potrzebne do przyrządzenia posiłku dla gości są bardzo dobrze zrobione, wyraźne i kolorowe. Nie sposób ich nie rozpoznać czy pomylić z czymś innym.

Pudełko zawiera:
– woreczek
– pionek gości z podstawką
– planszę
– tarczę losującą
– 46 elementów z przeróżnymi składnikami oraz monety
– 8 kart z przepisami
– instrukcję

JAK GRAĆ?

Celem naszej gry jest przyrządzenie posiłku dla gości, zanim dotrą pod nasze drzwi. Aby zdążyć z przygotowaniem pysznego dania, musimy zebrać wszystkie potrzebne składniki z kilku dostępnych miejsc. Do gry dołączona jest tarcza losująca i każdy z graczy używa jej podczas swojej tury. Znajduje się na niej 6 elementów, na których możne zatrzymać się nasza strzałka. I tak do dyspozycji mamy nasz własny ogródek, z którego do woli możemy zrywać rosnące w nim warzywa i owoce. Spiżarnię, jednak w tym przypadku musimy losować składniki z woreczka po omacku, gdyż w naszej spiżarni zepsuło się światło. Sklep, w którym za każdy składnik musimy zapłacić jedną monetę. Jeżeli na tarczy losującej wypadnie obrazek przedstawiający monety, pobieramy jedną z puli i kładziemy obok siebie, dzięki czemu bez problemu zapłacimy za nasze zakupy w sklepie. Jeżeli wypadnie znak zapytania – gracz sam wybiera czy skorzysta ze sklepu, ogrodu, czy ze spiżarni. Natomiast jeżeli wypadną goście, musimy poruszyć się nimi o jedno pole do przodu. Jeżeli graczom uda się uzbierać wszystkie składniki potrzebne do przygotowania dania zanim goście zapukają do naszych drzwi, wygrywają! Jeśli goście będą szybsi – zawodnicy wspólnie ponoszą porażkę.

PODSUMOWANIE

Przy-gotuj się!” jest grą kooperacyjną przeznaczoną dla dzieci od 5 roku życia, ale moja 4 latka poradziła sobie śpiewająco. Nie miała z nią żadnych problemów i świetnie bawiła się w nią sama. Jedyną rzeczą, z którą musiałam jej pomóc to odszyfrowanie mąki, cukru oraz śmietany. Wszystko inne pojęła w mig. Zrobiłyśmy kilka przepisów i za każdym razem udało nam się zdążyć przed przybyciem cioci i wujka. Najbardziej podobało jej się zbieranie monet i wydawanie ich w sklepie. Z chęcią losowała składniki z woreczka (oczywiście czasem zdarzyło jej się „przypadkiem” zerknąć :D) i zrywała potrzebne rzeczy z ogródka. „Przy-gotuj się!” to świetna gra kooperacyjna dla młodszych dzieci, które wspólnie muszą dążyć do celu. Gotowanie to zawsze interesujący motyw zabaw wśród młodszych dzieci i przyznam szczerze, że jest to nasza pierwsza gra kucharska. W bardzo fajny i przyjemny sposób można pokazać dzieciom jak w dużym uproszczeniu powstają posiłki, i aby coś ugotować potrzeba czasem wielu składników. Moim zdaniem „Przy-gotuj się!” od Kukuryku to bardzo przyjemna gra kooperacyjna, przy której wszyscy będą się dobrze bawić, a tarcza losująca daje naprawdę fajne możliwości wyboru. Dodatkowe elementy takie jak woreczek, czy monety świetnie urozmaicają i uatrakcyjniają grę, dzięki czemu jest ciekawa i nie można narzekać na monotonie. Bardzo cieszę się, że trafiła w nasze ręce :)


Write A Comment