Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z czymś, czego jeszcze tutaj nie było, a co jest naprawdę super! „Przeplatanki„, bo o tym właśnie mowa, to fantastyczny zestaw do kreatywnej zabawy dla najmłodszych dzieci (i nie tylko!). Uczy cierpliwości, doskonali sprawność manualną i pobudza wyobraźnię. Jesteście ciekawi co jest w środku? Zapraszam!

Zestaw do kreatywnej zabawy „Przeplatanki” od Kukuryku, skierowany jest do dzieci od 3 roku życia. Zabawka przeznaczona jest do samodzielnej zabawy.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W środku pudełka znajdziemy 5 długich, kolorowych i mocnych sznurków oraz 28 elementów, które możemy ze sobą łączyć, chociaż nie jest to konieczne, małe rączki niekoniecznie od razu poradzą sobie ze wszystkim :) Tekturowe elementy są świetnie wykonane, a to jest bardzo ważne, kiedy produkt przeznaczony jest dla maluchów. Tekturki są twarde i grube, przez co ciężko będzie je zniszczyć czy uszkodzić. Sznurki również są fajnej jakości i bez problemu pasują w przygotowane w elementach otwory, a całość jest piękna i kolorowa. Wszystko zgrywa się idealnie.

O CO W TYM CHODZI?

Przeplatanki” to zestaw do kreatywnej zabawy, który świetnie poprawia koncentracje. Dzieci naprawdę muszą mocno się skupić, aby trafić sznurkiem w odpowiednią dziurkę. Dla nas może wydawać się to proste i banalne, jednak dla 3 latków będzie to duży wyczyn. W zestawie otrzymujemy mnóstwo elementów – statek, autko, balon, łódź podwodna rower i samolot, a także wiele drobniejszych elementów, które z łatwością dopasujemy do większych kształtów. Jednak to może być nieco skomplikowane dla młodszych dzieci – „zszycie” ze sobą dwóch elementów może nie być takie łatwe i wymagać pomocy. Jest do dodatkowy i świetny element, wymagający większej sprawności manualnej. Dodaje atrakcyjności, przez co nasze przeplatanki są jeszcze ciekawsze.

PODSUMOWANIE

Przeplatanki” to zabawka, która zdecydowanie się u nas sprawdza. Moja 4 latka bardzo lubi sobie usiąść i w spokoju operować sznureczkami według własnego upodobania. Nikt nie wymaga w tej zabawie ścisłych schematów, czy to kolorystycznych czy podążania za wzorem – „Przeplatanki” pomyślane są tak, aby dzieci mogły rozwijać swoją wyobraźnię i pobudzać ją do działania. Ogromnym plusem tego zestawu jest doskonalenie sprawności manualnej, ponieważ zabawa naprawdę wymaga precyzji, skupienia i cierpliwości. Czasem się nie trafi, czasem coś się zapląta i nie chce puścić, a czasem nagle brakuje sznurka, bo zapomniało się go pociągnąć i został w tyle :D Prosta i niepozorna, a radości co niemiara. Fajne jest też to, że mniejsze elementy, które znajdziemy w pudełku, można dopasowywać do dużych kształtów bardzo dowolnie, dzięki czemu możemy stworzyć rower czy samochód z wypukłymi kołami. To wymaga jednak więcej wprawy i z początku może sprawiać dzieciom pewien kłopot. Z „Przeplatanek” skorzystają nawet rodzice. bo czeka na nich zadanie specjalne – odplątywanie sznurków! Ale jak już dojdzie się do wprawy, to nie zajmuje to zbyt wiele czasu :D

Write A Comment