Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z gra, która moim zdaniem świetnie sprawdzi się w większej grupie dzieci – jak sama nazwa wskazuje – w przedszkolu! „Zabawy przedszkolaka” od Adamigo kryją w pudełku mnóstwo kart z ilustracjami, a zadania są proste i wymagające jednocześnie. Dzieci wspólnie mogą się przy niej dobrze bawić i wspólnie szukać rozwiązań.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 7 roku życia i dla 1 do 8 graczy.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W środku pudełka znajdziemy mnóstwo elementów! Jest w nim AŻ 192 tafelki z ilustracjami, 16 dwustronnych kart z propozycjami zabaw, 20 dwustronnych kart z sekwencjami, drewniana kostka i woreczek. Gra jest bardzo dobrze wykonana, tafelki z pewnością przetrwają niejedno. Jest ich tak dużo, że wypychanie ich to było prawdziwe wyzwanie!

JAK GRAĆ?

Zadania są przeróżne i wszystko jest wytłumaczone na załączonych w zestawie kartach. Zadania uczą łączenia w pary, logicznego myślenia, ćwiczą pamięć, spostrzegawczość oraz koncentrację. Ponadto na kolejnych kartach znajdują się ciągi logiczne, a zadaniem gracza jest ułożenie tafelków w odpowiedniej kolejności. Obrazków jest mnóstwo i znajdziemy w nich pogodę, owoce warzywa, figury geometryczne, pojazdy, zwierzęta, ubrania. Dzieci mogą bawić się wspólnie lub samodzielnie, jak komu wygodnie. Mogą się wspierać i sobie pomagać. Kart jest tak wiele i są tak różne, że zabawy można wymyślać samemu! Ponadto w zestawie znajdziemy czerwony woreczek, który dodatkowo urozmaici grę oraz dużą, drewnianą kostkę. Nie trzeba szukać instrukcji do gry, ponieważ wszystkie zadania są na kartach, jak już wcześniej wspominałam. Dzieci nie muszą w niej rywalizować, a punktacja jest tylko w niektórych zadaniach i można ją oczywiście pominąć i bawić się we wspólnej grupie.

PODSUMOWANIE

Zabawy przedszkolaka” od Adamigo to bardzo interesujący zestaw dla dzieci w wieku przedszkolnym, który uczy logicznego myślenia, budowania ciągów, klasyfikacji przedmiotów, układania w grupy i szeregi, a także wielu innych rzeczy. Moim zdaniem świetnie sprawdzi się w większej grupie nie tylko ze względu na świetne wartości, które ma w sobie, ale także na ilość elementów! Kiedy rozłożyłam wszystkie na stole, w ogóle się nie zmieściły i zachodziły jeden na drugi. Ta gra to pole do popisu dla przedszkolaków, a nasz egzemplarz trafi do grupy mojej córki. Uważam, że w grupie lepiej z niego skorzysta i będzie mogła bawić się w nią wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami z przedszkola. A ogromnym plusem jest to, że jednocześnie może grać w nią 8 osób!

„Zabawy przedszkolaka” mają ogromny potencjał i z pewnością spodobają się dzieciakom w wieku przedszkolnym. Proste zasady, kolorowe ilustracje, dodatkowe elementy w postaci woreczka i kostki zachęcą do wspólnej zabawy zarówno w grupie jak i w domowym zaciszu.

Write A Comment