Cześć! Dzisiaj przychodzę do Was z idealną grą dla książkomaniaków! Ta przepięknie wydana gra rodzinna od Rebel, od razu skradła nasze serca i naprawdę bardzo nam się spodobała. Pewnie też dlatego, że kochamy książki i niebawem będę musiała wynająć dom na kolejne, bo już się nam wysypują. Zapraszam!

„Opowiadanki” przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia i dla 2 do 6 graczy. Jedna rozgrywka powinna zająć orientacyjnie 20 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W środku znajdziemy solidnie wykonaną książeczkę z przeźroczystymi kieszonkami (trzeba na nie uważać, są bardzo delikatne), karty opowieści, mnóstwo kart ze zwierzakami, planszę do punktów i głosowania, żetony oraz znaczniki graczy w 6 różnych kolorach. Gra wykonana jest bardzo porządnie, poza cieniutkimi kieszonkami, do których będziemy wkładać nasze karty. Radzę, aby robiła to osoba dorosła, bo małe rączki mogą to zrobić ciut za mocno i po prostu rozerwać.

O CO W TEJ GRZE CHODZI?

Na początku wybieramy narratora opowieści, którego zadaniem będzie odczytywanie kart (normalnie bierze udział w grze). Naszym zadaniem jest podążanie za wybraną opowieścią z kart i wybieranie pasujących do niej kart ze zwierzętami. Bohaterami będą wyróżnione w tekście postaci, do których jak najlepiej będziemy dopierać zwierzaki. W podstawowym wariancie posłuży nam do tego plansza do głosowania. Każdy z zawodników proponuje swojego kandydata, a podczas głosowania wyłaniamy zwycięzcę i wkładamy go do kieszonki w książce. Jeżeli to nasz bohater zostanie wytypowany, zdobywamy punkt i przesuwamy się po planszy.

W trybie dla najmłodszych graczy, do zabawy potrzebujemy tylko książki i kart i gramy na zasadzie zabawy. Wspólnie wybieramy najbardziej pasujące do fabuły postaci.

PODSUMOWANIE

„Opowiadanki” ogrywaliśmy już wiele razy i za każdym razem świetnie się przy tym bawimy. Zazwyczaj sprawdza się u nas luźny tryb dla najmłodszych i tylko dla zabawy używamy toru do liczenia punktów, bo Lili lubi przesuwać pionki i jest do dodatkowa atrakcja, nawet jeśli nie używamy jej we właściwy sposób. Zaskakują mnie jej wybory zwierzaków, ponieważ zazwyczaj wybrałabym bardzo podobnie. Oczywiście czasem kombinacje są komiczne i otrzymujemy niebywałe połączenia charakterów i wyglądu. Ale przecież chodzi o zabawę, prawda?

„Opowiadanki” polecam każdemu miłośnikowi książek i opowieści, ale oczywiście nie tylko! Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, ale w trybie dla najmłodszych spokojnie poradzą sobie już 4 latki. Gra jest przepięknie wydana, ilustracje są cudowne! Nie mogę się na nią napatrzeć i za każdym razem przenosi mnie w fantastyczny świat opowieści. Dodatkowym plusem jest to, że nowe historie możemy stworzyć sami. Nie ma w tym nic trudnego! Wystarczy wyciąć karty w podobnym rozmiarze i stworzyć opowieść. Jest to także świetna alternatywa dla starszych dzieci, które kochają bajki i będą miały możliwość, aby się wykazać i urozmaicić swoją grę.

Write A Comment