„Zwierzaki Dziwaki” to jedna z dwóch gier, którą dostałam do recenzji w ramach Klubu Małego Recenzenta od Kukuryku z czego naprawdę bardzo się cieszę! Mamy już kilka gier z tego wydawnictwa, więc z niecierpliwością czekałam na nowości. Jesteście ciekawi co to za Dziwaki u nas zawitały? Zapraszam!

„Zwierzaki Dziwaki” z wydawnictwa Kukuryku, dedykowane jest dla dzieci od 3 roku życia oraz dla 1-4 graczy.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Gra składa się z samych kafelków, które wykonane są z grubszej tektury. Ilustrację są świetne – bardzo różnorodne i kolorowe. Jakość jest dobra, nie mam żadnych uwag :D Kafelki zrobione są w dwóch rozmiarach i wszystkie mają kształt prostokąta. Są także duże, co jest sporym plusem i ułatwieniem dla najmłodszych graczy.

Pudełko zawiera:
– 12 fioletowych kart zwierzaków
– 12 żółtych kart dziwaków
– 36 elementów układanki
– kostkę do gry
– instrukcję

JAK GRAĆ?

„Zwierzaki Dziwaki” posiadają dwa warianty gry oraz układankę. W pierwszym z nich wszystkie elementy układanki (36 kafelków) rozkładamy czerwoną stroną z cyframi do góry. Do tego wariantu będziemy potrzebować także kostki oraz 12 fioletowych kart ze zwierzakami. Każdy z graczy bierze 3 fioletowe karty i układa je przed sobą. Następnie pierwszy zawodnik rzuca kostką i odwraca kafelek z taką samą liczbą oczek. Jeżeli odsłonięta część pasuje do któregoś z naszych trzech zwierzaków – zachowujemy ją – jeśli nie, odwracamy. Celem gry jest odnalezienie wszystkich elementów naszych trzech zwierzaków, a wygrywa gracz, któremu uda się to jako pierwszemu.

Drugi wariant przeznaczony jest dla mniejszych dzieci, w którym nie trzeba używać kostki. Elementy układanki (36 kafelków) układamy ilustracjami do góry. W tej rozgrywce używamy 12 żółtych kart dziwaków, które układamy tak, aby wszyscy gracze mieli do nich dostęp. Każdy z zawodników dobiera po jednej zakrytej karcie i kładzie ją przed sobą. Na znak start wszyscy gracze odsłaniają jednocześnie karty i jak najszybciej starają się ułożyć swojego dziwaka. Kiedy któryś z zawodników skończy, dobiera kolejną kartę. Wygrywa osoba, która ułoży jak najwięcej dziwaków.

Ostatnim wariantem jest układanka, w którą dziecko może bawić się samo, do woli układając Zwierzaki Dziwaki. Możliwości jest MNÓSTWO, bo aż 1320! :D Niektóre połączenia wychodzą naprawdę komiczne, spróbujcie!

PODSUMOWANIE

Kiedy tylko zobaczyłam „Zwierzaki Dziwaki” wiedziałam, że spodobają się mojej córce. Ledwo otworzyła pudełko od razu zaczęła po swojemu układać elementy i żartować z Dziwaków, nie wiedząc nawet o co w tej zabawie chodzi. Bardzo spodobało jej się łączenie zwierzaków nie do pary, a najbardziej krokodyl z mackami ośmiornicy :D Grałyśmy w oba warianty, jednak na chwilę obecną ominęłyśmy kostkę i po prostu je sobie układałyśmy. Wszystkie Zwierzaki oraz Dziwaki zostały równiutko ułożone i obejrzane na wszystkie strony. Gra jest bardzo fajna, a co najważniejsze – prosta! Jest to kolejna pozycja wydawnictwa Kukuryku w naszej kolekcji i podobnie jak „Skrzaty” – zachwyciła nas. Z czasem na pewno zaczniemy grać także w trudniejszy wariant rozgrywki, póki co korzystamy z dobroci układanki i mnóstwa możliwości.

Aktualna cena to około 20 złotych.

Write A Comment