Dzisiaj mam dla Was grę, której premiera odbędzie się już 7 sierpnia! Jest nią „Bałagan w przedszkolu” – bardzo prosta i przyjemna gra, nie tylko dla maluchów! Zapraszam :)

Dzieci w przedszkolu bawią się wesoło, Wszystkie zabawki rozrzucone wkoło! Kredki i pędzle leżą w różnych kątach, A teraz pora bałagan posprzątać!”

wierszyk pochodzi z gry

Gra dedykowana jest dla dzieci od 4 roku życia i dla 2-6 osób. Jednak rozgrywka powinna zająć orientacyjnie 15 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Okrągłe kafelki wykonano z grubszej tekturki i na pewno posłużą nam na bardzo długo. Papierowe skrzyneczki musimy samodzielnie złożyć, ale jest to bardzo proste i wygodne. Trzeba jednak troszkę uważać, żeby nie zniszczyć papierowych elementów, ponieważ nie są one zbyt trwałe. Ciągłe składanie i rozkładanie może je szybko zniszczyć.

Pudełko zawiera:
– 48 okrągłych kafelków
– 6 skrzyneczek do samodzielnego złożenia
– żeton bałaganu
– instrukcję

JAK GRAĆ?

Celem gry „Bałagan w przedszkolu” jest zebranie jak największej liczby okrągłych kafelków. Naszym zadaniem jest porównywanie wyłożonych na stół kafelków, a osoba, która jako pierwsza odnajdzie parę identycznych przedmiotów, zdobywa dwa kółeczka.

Każdy z graczy na początku gry otrzymuje swoją własną skrzyneczkę. Następnie wszystkie kafelki odwracamy do dołu i mieszamy. Następnie odwracamy jeden dowolny kafelek i układamy go na środku naszych kółeczek. Pierwszy gracz odwraca kolejny dowolny zakryty kafelek i kładzie go w widocznym dla wszystkich miejscu. Pierwsza osoba, która zobaczy dwa takie same przedmioty, szybko kładzie rękę na żetonie bałaganu i głośno podaje jego nazwę. Jeżeli odpowiedź jest poprawna, wrzuca do swojej skrzyneczki dwa okrągłe kafelki.

Gra kończy się w momencie, kiedy nie ma już żadnego żetonu, który można odwrócić. Następnie wszyscy zawodnicy wyjmują swoje zdobycze ze skrzyń i wygrywa gracz, którego stosik jest najwyższy.

Dostępne są jeszcze dwa dodatkowe warianty gry dla bardziej wymagających zawodników, które szczegółowo zostały opisane w instrukcji.

PODSUMOWANIE

„Bałagan w przedszkolu” to iście bałaganiarska gra już dla najmłodszych dzieci! Połączenie memo z popularnymi grami na spostrzegawczość to naprawdę dobry pomysł, chociaż moja córka wciąż nie jest aż tak bardzo przekonana do typowych gier memo. Jednak w tym przypadku do zabawy skusiły ją urocze malutkie skrzyneczki, zbieranie kółeczek i wrzucanie ich niczym najcenniejszy skarb. Dużą frajdę sprawiało jej także znajdowanie i nazywanie tych samych przedmiotów – to ma już opanowane do perfekcji. Grałyśmy w najprostszy wariant i córka mogła bawić się chwilkę nawet sama. Podobało jej się również to, że musi ręką zakrywać duży żeton bałaganu. Tych kilka elementów naprawdę bardzo urozmaica tą prostą i bardzo kolorową grę. Skrzyneczki zachęcą niejednego przedszkolaka do zabawy, a największą frajdą będzie wyciąganie kółek i układanie stosiku, aby porównać kto jest wygranym. Podczas gry w „Bałagan w przedszkolu” dzieci muszą się skupić i skoncentrować. Spostrzegawczość jest tutaj bardzo potrzebna bo bez niej ani rusz! Motyw ze sprzątaniem także jest świetny, mojej córce najbardziej podobało się oczywiście to, że przedszkolaki tak bardzo nabałaganiły, ale równie ochoczo pomagała im sprzątać wszystkie zabawki :D

Write A Comment