Cześć! Dzisiaj mam dla Was coś dla nieco starszych dzieci, czyli jedną z nowości od Muduko i są nią „Sąsiedzi”. Bardzo przyjemna gra „rozwodowa”. Jesteście ciekawi? Zapraszam!

Gra przeznaczona jest dla 2 graczy od 7 roku życia. Chociaż moim zdaniem, każdy może w nią grać, a dla małych dzieci może posłużyć jako układanka. Jedna rozgrywka powinna zająć około 15 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANI

Wszystkie kafelki są fantastycznie wykonane. Grube, twarde i moim zdaniem niezniszczalne! :D Łatwo się je układa i nawet moja 4 latka lubi układać sobie „Sąsiadów” dla zabawy.

Pudełko zawiera:
– 12 płytek łąki
– 12 płytek zagród owiec
– 12 płytek zagród królików
– instrukcję

JAK GRAĆ?

„Sąsiedzi” są grą, której zasad nauczy się każdy w mniej niż dwie minuty. Najpierw musimy rozłożyć 12 kafelków łąki – naprzemiennie. Raz my, raz przeciwnik. Następnie zaczynamy układać na łące nasze kafelki. ZAWSZE zaczynają króliki! Raz my – raz przeciwnik. Układamy nasze kafelki dopóki nie będziemy mieli już miejsca na dokładanie kolejnych. Gra składa się z dwóch tur i polega na wymianie zagród. Raz nam przypadną urocze króliczki, a raz słodkie owce. Za każdą nie ułożoną zagrodę otrzymujemy punkty karne – za króliki jest to 1 punkt, za owce 2 punkty. Na koniec gry podliczamy punktację. Osoba, która zdobyła ich więcej – przegrywa. I to by było na tyle :D

PODSUMOWANIE

Na początku mojego wpisu nazwałam tę bardzo niewinnie wyglądającą grę „rozwodową”. Dlaczego? Otóż już śpieszę z wyjaśnieniem. Banalne zasady mogą zmylić każdego i zwieść na manowce najbardziej zaciekłego w bojach gracza. Tak było i moim przypadku, gdzie ja – jako miłośniczka negatywnych interakcji w grach – byłam pewna swego! Taaaak. Zaczęłam grać z moim mężem i tyle z tego było. Po kilku porażkach nakazałam grę schować i zamknąć na klucz :D Jestem w tej grze strasznie kiepska, chociaż wydaje się, że naprzemienne układanie kafelków to zabawa dla dzieci. „Sąsiedzi” są grą logiczną wymagającą spostrzegawczości, myślenia przestrzennego, przebiegłości, nikczemności, złośliwości (:D) i przewidywania. Każdy nasz przyszły ruch z łatwością może zablokować nasz wróg numer jeden i tyle z naszych niecnych planów. Dlatego musimy myśleć i jeszcze raz myśleć. Bardzo polecam Wam sąsiadów, jest to bardzo szyba i przyjemna gra dla każdego :)

Write A Comment