Nad Story Cubes zastanawiałam się od dłuższego czasu i miałam wielkie szczęście, że udało mi się kupić kilkanaście kostek w promocji organizowanej przez Rebel.pl z okazji Dnia Dziecka. Oczywiście po czasie żałuję, że nie kupiłam wszystkich :D W dzisiejszej recenzji będę pisała o dwóch kompletach i kilku dodatkach. Zapraszam! :)

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, a liczba graczy jest nieograniczona.

ZAWARTOŚĆ I WYKONANIE

My posiadamy dwie duże wersje i trzy dodatki: na początek kupiłam wersję podstawową z 9 kostkami oraz wersję z Muminkami, w której także znajdziemy 9 kostek i pudełeczko. Do tego mamy jeszcze trzy dodatki, w których są po 3 kostki: baśnie, potwory, prehistoria. Zestawów jest naprawdę mnóstwo i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Kostki są fajne, kolorowe i raczej niezniszczalne. Dodatki otrzymujemy w małych kartonowych pudełeczkach.

JAK GRAĆ?

Story Cubes jest grą, w której opowiadamy przeróżne historie tak jak chcemy, w oparciu o obrazki na kostkach. Na początek rzucamy wszystkimi kośćmi i wybieramy te, od których chcemy zacząć, lub po prostu układamy je tak, jak nam pasuje. Wariantów jest mnóstwo i mamy całkowitą dowolność. Chodzi o to, żeby stworzyć fantastyczną opowieść, która porwie naszych słuchaczy i zachwyci nas samych. Moja córka od razu bierze wszystkie kostki, więc w naszych opowieściach występują zarówno Muminki oraz dinozaury. Czy komuś to przeszkadza? Absolutnie nie! Możliwość tworzenia abstrakcyjnych opowieści jest naprawdę cudowna :D Wystarczy puścić wodze fantazji, a słowa będą wypływać z nas same.

PODSUMOWANIE

Story Cubes, na pierwszy rzut oka, są naprawdę bardzo niepozorne. Zanim je kupiłam, sam poniekąd tak myślałam. Nie byłam do końca przekonana, czy moja córka, będzie chciała słuchać bajek, na podstawie obrazków z kostek i teraz wiem, że naprawdę bardzo się myliłam. Ona wręcz uwielbia ich słuchać! Często sama je nam podsuwa, bo chyba odkryłam, że możliwości jest nieskończenie wiele. Nie raz także włącza się w opowiadanie historii i wymyśla swoje, krótkie bajeczki. Zestawów jest naprawdę mnóstwo i na pewno z czasem dokupię resztę. Wszystkie wydają mi się ciekawe i interesujące :D A ogromnym plusem jest to, że kosteczki są malutkie, można wszystkie wrzucić do jednego woreczka i zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Uwielbiam te kosteczki!

Write A Comment