Hej! „Przymiotniki” to nie tylko bardzo przyjemna i śliczna gra, ale również świetna zabawa, pozwalająca odkryć na nowo świat dookoła nas, którego tak często nie dostrzegamy. A przecież wokół nas jest tyle cudownych rzeczy, które możemy poznać i pokazać naszym dzieciom! Z pomocą przychodzą właśnie „Przymiotniki” od Foxgames, dzięki którym zostaniemy poszukiwaczami przygód i wcale nie będziemy musieli udać się do najdalszych zakątków świata. Zapraszam!

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia oraz dla 2-10 graczy. Jedna rozgrywka powinna zająć około 15 minut.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

W pudełku znajdziemy 50 kolorowych kart z przymiotnikami. Kartoniki są duże, mają przepiękne ilustracje i są świetnie wykonane. Oprócz kart, w pudełku znajdziemy także instrukcję.

JAK GRAĆ?

Przymiotniki” oferują nam kilka trybów rozgrywki, którymi są:

* Tryb odkrywcy – jest to bardzo luźny tryb, w który mogą grac także młodsze dzieci. Wszystkie karty układamy w zakrytym stosie przed nami. Jedna osoba odwraca po kolei kartę i czyta ją na głos. Gracze mogą na głos wymieniać przedmioty, istoty żywe lub zjawiska naturalne, które mają daną cechę. Mogą także wskazywać dane przedmioty w swoim otoczeniu.

* Tryb poszukiwacza przygód (zbieramy karty, polecany dla dzieci 7+) – zasady są takie same jak wyżej z tą różnicą, że kiedy dany gracz poprawnie wskaże odpowiedni przedmiot – zatrzymuje kartę dla siebie i wykłada ją przed sobą. Następnie staję przed wyborem – dociąga kolejną kartę, lub po prostu zbiera punkty. Jeżeli zdecyduje się dociągnąć kolejną kartę, gracz będzie musiał wskazać przedmiot, istotę żywą lub zjawisko naturalne, posiadające wszystkie przymiotniki z wyłożonych przed nim kart.

* Tryb badacza (sprawdzamy refleks, polecany dla dzieci 7+) – gracze decydują ile kart odkrywają jednocześnie w danej rundzie (jedna, dwie, trzy lub więcej). Celem tego trybu jest jak najszybsze podanie przedmiotu, istoty żywej lub zjawiska naturalnego, które posiadają wszystkie cechy z odkrytych przez graczy kart. Punkty (karty) zdobywa zawodnik, który jako pierwszy poda poprawną odpowiedź.

* Tryb biegacza (zbieramy karty, badamy otoczenie, polecany dla dzieci 5+) – w tym trybie, zadaniem graczy jest dotknięcie danego przedmiotu, którego przymiotnik znajduje się na karcie. Osoba, która jaki pierwsza tego dokona i poda dokładną nazwę, zdobywa punkt (kartę).

Wszystkie tryby kończą się w taki sam sposób, czyli wtedy, kiedy na naszym stosie skończą się karty.

PODSUMOWANIE

Gra „Przymiotniki” dedykowana jest dla dzieci od 5 roku życia, ale spokojnie mogą grać w nią młodsze dzieci. Moja 4 latka doskonale sobie z nią poradziła! I powiem więcej – w większości przypadków nie potrzebowała nawet pomocy osoby czytającej, sama bez problemów odgadywała co znajduje się na kartach i o jaki przymiotnik chodzi. Szybko załapała o co chodzi i przerobiłyśmy prawie wszystkie karty. Nasz tryb był trybem mieszanym, bo grała sobie sama i wiele radości sprawiło jej bieganie po domu, szukanie i przynoszenie przeróżnych drobnych przedmiotów. Niektóre tylko wymieniałyśmy (np. coś ciężkiego, coś dużego), ale mnóstwo rzeczy mogła pokazać, dotknąć i przynieść. Nie spodziewałam się, że ta zabawa tak jej się spodoba, a kolorowe karty jeszcze bardziej zachęcały do gry.

Przymiotniki” są naprawdę świetne – niepozorne i na pierwszy rzut oka zasady mogą wydawać się bardzo proste. Dla mnie gra była prosta, ale dla dzieci to duża frajda szukać tych przedmiotów dookoła siebie. Na pewno spróbujemy jeszcze innych wariantów gry i możliwości jakie dają „Przymiotniki” . Gra świetnie sprawdzi się także jako pomoc przy nauce nowych słów. Możliwości jest mnóstwo i jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Na każdej karcie znajduje się także śliczny lisek, a każdy napis jest niezwykle barwny i wyjątkowy. Moja córka była zachwycona, ja zresztą też.

Write A Comment