Laboratorium 20 gier z serii Carotina, ma tak wiele przeróżnych zajęć edukacyjnych do wyboru, że chyba każde dziecko będzie zachwycone :) Maluchy znajdą tutaj przeróżne układanki, loteryjki oraz puzzle, a starsze uroczą Marchewkę do interaktywnej zabawy z elektronicznymi planszami. Przekonajcie się sami!

Laboratorium przeznaczone jest dla dzieci od 3 do 6 roku życia.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA I WYKONANIE

Elementów w środku jest naprawdę MNÓSTWO! Wszystkie z nich są kolorowe i zrobione z grubszego kartonu. Puzzle oraz układanki dobrze do siebie pasują, niektóre dłuższe elementy troszkę „latają” po złożeniu, ale nam to w niczym nie przeszkadza. Trzeba jednak uważać podczas pierwszego wypychania układanek, aby nic nie roztargać :)  

Pudełko zawiera:
– Carotina (Marchewka)
– 1 gra memo z pszczółkami – 24 elementy
– 3 elektroniczne kwiatki
– 1 elektroniczny ślimak Panna Wioletka
– 1 puzzle elektroniczne Biedroneczki Ślicznotki
– 1 plansza elektroniczna kształtów i kolorów Motyl Mirella
– 1 alfabet elektroniczny Gąsienica Kamila
– 1 stonoga elektroniczna z pięcioma cyframi
– instrukcja

JAK SIĘ BAWIĆ I GRAĆ?

W zestawie znajdziemy książeczkę z ilustracjami i bardzo szczegółową instrukcją wszystkich gier i zabaw. Jak sama nazwa wskazuje – nasze Laboratorium ma dla naszych dzieci aż 20 różnych gier i zabaw. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci znajdą coś dla siebie. Elektroniczna strona przeznaczona jest raczej dla starszaków, z tego względu, że naszą Carotiną musimy zaznaczyć odpowiednie słowa. Zacznę zatem od części dla maluchów, bo tylko tę póki co poznałyśmy dokładnie. Do dyspozycji mamy memory (które my tradycyjnie pominęłyśmy :D), loteryjkę ze zwierzątkami, puzzle biedroneczki, puzzle panny Wioletki, alfabet gąsienicy Kamili, cyfrową stonogę, oraz loteryjkę kształtów i kolorów. Każda z tych zabaw, ma na odwrocie swoją elektroniczną wersję, w której dodatkowo musimy odpowiedzieć na pytania. Nasza Marchewka wydaje dwa dźwięki, jeden oznacza poprawną odpowiedź, drugi niepoprawną. Jest to bardzo fajne rozwiązanie nawet dla młodszych dzieci, które chcę się po prostu pobawić i zgadywać rozwiązania. W Biedroneczce poradzą sobie bez trudu, bo tam trzeba tylko szukać grających kropek :) Starszaki powinny sobie poradzić same, jeśli znają już literki i cyferki. Bardzo fajna jest też Gąsienica, która z jednej strony ma wypisany cały alfabet i trzeba znaleźć do niej brakujące obrazki ze słowami zaczynającymi się na pierwszą literę. Podobna jest także stonoga z cyferki. Dzieci mogą wybierać z pudełka gry, w które akurat mają ochotę zagrać i poukładać, nie ma określonej kolejności. Moja córka zawsze zaczyna od ślimaka i biedronki – spodobały jej się najbardziej. Kiedy poukłada już wszystkie, zestawia je obok siebie i porównuje, który z nich urósł najbardziej :D

PODSUMOWANIE

Laboratorium 20 gier nie jest dla nas nowością, bo posiadamy już starszą wersję 10 gier, więc mniej więcej wiedziałam co zastanę w środku. Do przetestowania czeka na nas jeszcze wersja z 50 grami i jestem jej ogromnie ciekawa, bo pudełko jest olbrzymie! :D Świetne jest to, że każda wersja zawiera coś nowego, coś innego i dziecko na pewno tak szybko się nie znudzi. W końcu zagranie i ułożenie 50 mini gier, przyjemnie wypełni czas :) Laboratorium 20 gier zawiera głównie układanki i loteryjki, dlatego moja córka była zachwycona. Bardzo lubi takie proste, szybkie zabawy, a towarzyszący temu element zwierzaków, bardzo umilił jej zabawę. Motywem przewodnim tej wersji są przeróżne robaczki i owady. Znajdziemy tutaj ślimaka, motyla, biedroneczkę, stonogę czy długaśną gąsienicę, a wszystko jest w naprawdę ładnych i jasnych kolorach. Za bardzo nie mogę wypowiedzieć się o części elektronicznej, ponieważ jeszcze nie skorzystałyśmy z jej dobroci, ale kiedy tylko przyjdzie na to pora, zrobię update i na pewno o tym poinformuję. Z mojej perspektywy jest to świetne urozmaicenie dla starszaków, które są w trakcie nauki czytania, bądź dopiero poznają alfabet i cyfry. Mogą same sprawdzać jak im idzie i utrwalać wiedzę poprzez zabawę. Jak już niejednokrotnie wspominałam – połączenie nauki z zabawą jest zawsze dobrym pomysłem. Dzieci bardzo szybko się nudzą (przynajmniej moje to taki właśnie typ :D), a przy takiej mnogości i różnorodności gier i zabaw do wyboru, nudy nie ma w ogóle! Koszt tej wersji Laboratorium z serii Carotina to około 40 złotych i górę.

Write A Comment